Fenntarthatósági szakértőt nevezett ki a Dreher Sörgyárak
A Dreher Sörgyárak, hosszú távú fenntarthatósági célkitűzéseivel összhangban, fenntarthatóságért felelős szakértői pozíciót hozott létre, amelyet Damásdi Diána tölt be.

Damásdi Diána fenntarthatósági szakértő, Dreher Sörgyárak
Fenntarthatósági szakértőként Damásdi Diána feladata, hogy az Asahi Europe & International vállalatcsoport fenntarthatósági célkitűzései mentén koordinálja a Dreher Sörgyárak környezetvédelmi és fenntarthatósági stratégiájának a megalkotását, emellett az ehhez kapcsolódó transzparens kommunikációs stratégia kidolgozásáért és megvalósításáért is felel. Hozzá tartozik többek között a levegőtisztasági és vízvédelmi feladatok ellátása, valamint a környezetközpontú irányítási rendszer működtetése. Részt vesz a vállalatcsoport szintű fenntarthatósági projektekben, emellett kapcsolatot tart a Dreher Sörgyárak és az illetékes szabályozó hatóságok között, nyomon követi a releváns környezetvédelmi jogszabályokat, és részt vesz a munkavédelmi terület támogatásában is.
„Inspiráló és megtisztelő feladat fenntarthatósági szakértői pozíciót betölteni egy olyan közel 170 éves múlttal rendelkező vállalatnál, ahol mindig is fontos volt a fenntarthatóság. A Drehernél nagy hangsúlyt fektetnek a környezettudatosságra – a magyarországi élelmiszeriparban elsők között vezette be az ISO 14001 szerinti környezetközpontú irányítási rendszert és adott ki fenntarthatósági jelentést. Izgalmas feladatnak tartom, hogy a vállalatcsoport-szinten kitűzött hosszú távú fenntarthatósági célok Dreher-szintű megvalósításán dolgozhatok” – mondta Damásdi Diána.
Damásdi Diána a Szegedi Tudományegyetemen szerzett környezetmérnöki alapszakos diplomát, mesterképzését pedig a Budapesti Műszaki Egyetem vegyészmérnöki és biomérnöki karán végezte. A Dreherhez a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft.-től érkezett, ahol hat évet töltött környezetvédelmi mérnökként. Itt többek között részt vett a környezetvédelmi jogi megfelelőségek nyomon követésében és a környezetközpontú irányítási rendszer (ISO14001), valamint az Európai Unió évenként hitelesített környezetvédelmi vezetési és hitelesítési rendszerének (EMAS) működtetésében és folyamatos fejlesztésében.
Kapcsolódó cikkeink
Átadták a Nestlé napelemparkját Szerencsen
Szerencsen átadták a Nestlé közép-európai regionális kávé- és kakaóitalpor-gyártó és…
Tovább olvasom >Fókuszban a fenntarthatóság: indul a Generali EnterPrize pályázata a 15 milliós pályázati díjért
A Generali Csoport idén három kategóriában hirdeti meg a kis- és középvállalkozások…
Tovább olvasom >Országosan terjeszkedik a Dreher Sörgyárak kísérletező márkája, az ANTL
A Dreher Sörgyárak sörfőzőmesterei 2021 óta ANTL márkanév alatt mutatják…
Tovább olvasom >További cikkeink
Nagy Márton: árréskorlátozást vezetne be a kormány a háztartási cikkeket árusító boltokra
A kormány szerdán tárgyalhatja, csütörtökön pedig várhatóan elfogadhatja azt az…
Tovább olvasom >Drágább Barbie, soványabb Heinz – Trump vámjai átrajzolják a globális fogyasztói piacot
Donald Trump vámpolitikájának hatása egyre több iparágat érint: játékgyártók, autóipari…
Tovább olvasom >Csaknem 20 százalékkal olcsóbb élelmiszerek? A kormány elégedett az árréscsökkentés eredmnyeivel
„Egyre több terméket lehet olcsóbban megvásárolni az árréscsökkentésnek köszönhetően, az…
Tovább olvasom >