Félezer milliárddal is csökkenhetnek a vállalkozások adminisztrációs költségei
Az idén összesen 500 milliárd forinttal csökkenhetnek a vállalkozások adminisztrációs terhei, az első, 100 milliárd forintos tehercsökkentő csomagról még e hónapban a nemzetgazdasági tárca előterjesztése alapján dönthet a kormány – közölte Cséfalvay Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium stratégiai államtitkára egy hétfői háttérbeszélgetésen.
Az államtitkár elmondta: a második, 400 milliárd forintos csomagról az év végéig születik döntés, ahogyan arról is, hogy kell az egész rendszert átalakítani ahhoz, hogy ne termelődjenek újra a bürokratikus költségek. Az intézkedések részleteiről nem kívánt beszámolni, azt azonban közölte, hogy azok nem okoznak költségvetési bevételkiesést.
Hozzátette: ma a vállalkozások adminisztratív költségei a GDP 10 százalékát is meghaladják, ebből 800 milliárd forintos az a tétel, amelyet a vállalkozások tehernek tekintenek. Úgy vélekedett: a bürokratikus költségek csökkenése elősegítheti a foglalkoztatás bővülését és a gazdasági növekedést.
Cséfalvay Zoltán leszögezte: a vállalkozások versenyképességének javításához az Európai Unióban és Magyarországon is szükség van az adminisztrációs terhek csökkentésre, illetve annak segítésére, hogy a cégek minél erősebben vegyenek részt a belső piacon, szélesítsék innovációs tevékenységüket.
A Versenyképességi Tanács kétnapos informális ülésének előkészítéséről beszámolva elmondta: április 12-én a kutatási, 13-án pedig az ipari miniszterek tanácskoznak. Az első napon egyebek mellett téma lesz a 2014-től kezdődő tervezési periódusra vonatkozó új kutatás-fejlesztési politika, amelyről a szakminiszterek most fejthetik ki első alkalommal a véleményüket. Az ipari miniszterek tanácskozásán pedig a kis- és közepes vállalatok pénzügyi finanszírozásának új eszközeiről is szó lesz – hívta fel a figyelmet az államtitkár – írja az mfor.hu.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Visszaesett az élelmiszerár-emelkedés, nem várható jelentős drágulás év végéig
Az elmúlt két évben meredek élelmiszerár-emelkedést tapasztaltak a fogyasztók Magyarországon,…
Tovább olvasom >Éles árverseny és kihívások a magyar élelmiszeriparban
A magyar élelmiszerpiacon komoly árverseny alakult ki, mivel a forgalom…
Tovább olvasom >KSH: az ipari termelés 7,2 százalékkal csökkent szeptemberben
2024 szeptemberében az ipari termelés volumene 7,2, munkanaphatástól megtisztítva 5,4…
Tovább olvasom >