Ezek voltak a legnépszerűbb üdülőhelyek idén a magyarok körében
A Netrisk adatai szerint a külföldre utazók idén átlagosan egy hetet töltöttek nyaralással, és többségük a tengerparti úti célokat választotta. Az utasbiztosításokra kötött szerződések száma jelentősen, 14 százalékkal nőtt, miközben az átlagos biztosítási díj alig emelkedett, mindössze 4,5 százalékkal, így az idei átlagos díj 13 ezer forintot tett ki. Ez a szerény növekedés részben a biztosítók közötti versenynek köszönhető, amely megakadályozta az árak jelentős emelkedését.
A Netrisk június és augusztus között közel 139 ezer utasbiztosítási szerződést kötött, ami azt jelzi, hogy a nyári szezon jelentős bővülést hozott a biztosítási piacon. Besnyő Márton, a Netrisk ügyvezető igazgatója elmondta, hogy az idei növekedés várható volt, mivel 2023-ban a bizonytalan gazdasági helyzet visszafogta az utazási kedvet. Az idén azonban a gazdasági környezet stabilizálódásával nőtt az utazások száma, és ezzel együtt az utasbiztosítások iránti kereslet is.
A nyári szezonban az utazók 30 százaléka Horvátországot választotta nyaralásuk helyszínéül, míg Olaszország 21 százalékos részesedéssel a második legnépszerűbb célpont volt. Görögország a harmadik helyen végzett, az utasbiztosítást kötők 9 százaléka választotta. Az autós utazások továbbra is domináltak, a biztosítások 55 százalékát ilyen utakra kötötték, míg a repülős nyaralások aránya 34 százalékot tett ki.
Az utasbiztosítással rendelkezők között legnagyobb arányban a 30-59 éves korosztály képviseltette magát, ők a szerződések 79 százalékát kötötték. A fiatalabbak, vagyis a 29 év alattiak aránya 13 százalék volt, míg a 60 év felettiek részesedése 8 százalék alatt maradt.
Besnyő Márton szerint az utasbiztosítási piac 2023-ban is erősödött: az éves díjbevétel meghaladta a 19 milliárd forintot, és az idei évre még ennél is magasabb számokat várnak. Az év első felében az utasbiztosítási díjbevétel már 9,5 milliárd forintot tett ki, ami jelentős növekedés a 2022-es 8,8 milliárdhoz képest. Mivel az adatok még nem tartalmazzák a csúcsidőszakot jelentő júliust és augusztust, az év végi eredmények tovább javulhatnak.
Az utasbiztosítások átlagos díja alig emelkedett, ami a biztosítók közötti fokozott versenynek és a tudatos fogyasztói magatartásnak köszönhető. Az utazók egyre inkább összehasonlítják az ajánlatokat, és az ár mellett a szolgáltatások minőségét is figyelembe veszik, hogy megtalálják a legmegfelelőbb biztosítást. Ez a hozzáállás hozzájárult ahhoz, hogy az utasbiztosítások népszerűsége nőtt, miközben az árak stabilak maradtak.
Kapcsolódó cikkeink
Reptéri kitelepüléssel várja az érdeklődőket a Nemzetgazdasági Minisztérium
A légi utasok jogainak védelme, fogyasztói tudatosságuk erősítése érdekében a…
Tovább olvasom >MTÜ: tovább erősítik a hazai vendéglátás versenyképességét a kormány javaslatai
Tovább erősítik a hazai vendéglátás versenyképességét a kormány javaslatai a…
Tovább olvasom >MTÜ: Tovább erősítik a hazai vendéglátás versenyképességét a kormány javaslatai
A felszolgálási díj maximum mértékét meghatározó, valamint a borravaló adómentességét…
Tovább olvasom >További cikkeink
Fenntarthatóság és egészség: a növényi alapú tejtermékek térhódítása Magyarországon
Az elmúlt években a növényi alapú tejtermék-alternatívák nemcsak globálisan, hanem…
Tovább olvasom >Drágul a tej és a tejtermékek: mi áll az árak emelkedése mögött?
A tej és tejtermékek ára az elmúlt hónapokban jelentős növekedést…
Tovább olvasom >Fenntartható csomagolás: fókuszban az újrahasznosítás és a körforgásos gazdaság
A csomagolás az ellátási lánc egyik kulcseleme, ahol a fenntarthatóság…
Tovább olvasom >