Ezek az úticélok mentek idén nyáron a magyarok körében
A magyarok körében egyre népszerűbbek az olasz városok: idén nyáron Bariba 60%-kal, Nápolyba és Milánóba 40%-kal több repülőjegyet adtak el, mint az előző évben – derült ki a Világgazdaság cikkéből. Az Olaszországba irányuló járatok mellett más európai célállomások is növekedést mutattak, de Párizs kiemelkedett az úti célok sorából, ahol az olimpia idején háromszor annyi magyar utazott a városba, mint korábban. Ezzel szemben visszaesés volt tapasztalható Amszterdam, London, Ciprus és Portugália esetében, ahol kevesebb repülőjegyet értékesítettek.

Sokan az utolsó pillanatban vásároltak
Az olasz úti célok iránti érdeklődés mellett Görögország és Spanyolország is népszerű volt a magyarok körében: Rodoszra és Zakynthosra megduplázódott az eladott jegyek száma, míg Spanyolországba, például Alicantéba, több mint kétszer annyi magyar utazott, mint tavaly. Törökország is népszerű maradt, különösen Isztambul és a tengerparti üdülőhelyek, mint Antalya és Izmir.
Bár sokan prognosztizáltak drasztikus áremelkedést a repülőjegyek terén, ez elmaradt: idén átlagosan 10-15%-kal drágultak a jegyek, ami még mindig alatta marad az inflációs rátának. Az átlagos oda-vissza útra szóló jegyek ára 80-100 ezer forint körül mozog, ezen felül már kevésbé beszélhetünk tömegpiacról. Az olimpiai időszak alatt Párizsba a jegyárak minimálisan, 110 ezerről 117 ezer forintra emelkedtek.
Az ázsiai úti célok iránti kereslet is növekedett: a közvetlen járatokkal repülhető kínai városok forgalma ötszörösére nőtt, míg Japánba háromszor annyi jegyet adtak el. Bár ezeknél az úti céloknál alacsony bázisszámokról indult a növekedés, a tendencia jelentős változást mutat.
Az utasok idén nem tartottak az áremelkedéstől, és a repülőjegy-foglalások zöme az utolsó pillanatra maradt. Az utazók többsége biztosítást kötött az esetleges járatkésések és törlések miatt, mivel ezek az elmúlt időszakban egyre gyakoribbá váltak.
Az őszi-téli időszakra már most több foglalás érkezett, mint tavaly ilyenkor, és a szakértők arra számítanak, hogy az év végére a forgalom meghaladhatja a tavalyi szintet. A fapados légitársaságok pedig új járatokkal bővítik kínálatukat, például a Wizz Air új célpontjai közé tartozik Salerno és Genova Olaszországban, valamint Gran Canaria és Girona Spanyolországban.
Kapcsolódó cikkeink
NGM: a SZÉP-kártya jelentős segítség a magyar családoknak
A SZÉP-kártya jelentős segítség a magyar családoknak, áprilisban 14 százalékkal…
Tovább olvasom >Állva utazni? Biztonságosnak bizonyult, de nem kérnek belőle a fapadosok
Újra fellángolt a vita az állóhelyes repülőgép-ülések körül, miután az…
Tovább olvasom >KSH: a turisztikai szálláshelyeken a vendégek száma (1,4 millió) 17, a vendégéjszakáké (3,4 millió) 16 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit áprilisban
2025 áprilisában a turisztikai (kereskedelmi, magán- és egyéb) szálláshelyeken 1,4…
Tovább olvasom >További cikkeink
Orbán Viktor: az árréscsökkentést új termékekre is be fogjuk vezetni, ha szükséges
Az árrésszabályozást fenn kell tartani, mert az indokolatlan áremelésekkel szemben…
Tovább olvasom >Kik nyertek és kik buktak 2024-ben? – Látványos eredménykülönbségek az élelmiszer-kiskereskedelemben
A 2024-es üzleti év mérlege az élelmiszer-kiskereskedelmi szektorban látványosan kettévált:…
Tovább olvasom >Felfutóban a hazai ginpiac – A SPAR szerint a vásárlók egyre tudatosabbak, és nyitottak a magyar márkákra
A gin értékesítése az elmúlt években látványosan erősödött a magyar…
Tovább olvasom >