Ezek a legnépszerűbb vény nélkül kapható készítmények
A téli influenzaszezon közeledtével a vitaminok és vény nélkül kapható termékek megítélését vizsgálta a VMLY&R Brandasset® Valuator országos reprezentatív márkakutatása. A Béres népszerűsége töretlen, a legnagyobb előrelépést pedig egy másik tradícionális magyar márka könyvelheti el.
A vitaminok rangsorát a Béres toronymagasan vezeti, jelentős pontkülönbséggel a Sanofi magnézium termékcsaládja, a Magne B6 előtt. Érdekesség, hogy a képzeletbeli dobogó harmadik fokára egy nem gyógyszergyári hátterű márka, a Naturland került, amely visszaigazolja azt a trendet, hogy a vitamin egyre inkább alaptermékké válik, amelyet sokan a nagybevásárlásokhoz, bioboltokhoz, nem pedig a patikai vásárláshoz kötnek. A kategória a legnagyobb vesztese a Supradyn , amely a 4. helyről a 8. helyre esett vissza.
A vény nélkül kapható egyéb termékek kategóriájában szorosabb volt a verseny, hiszen a Neo Citran mindössze 1 ponttal végzett a Neogranormon előtt. A Teva hámosító kenőcse nagy múltú magyar márka, amely a tavalyi év során teljesen megújult, mind az eladásokban, mind a márka percepcióban sokat javítva korábbi teljesítményén, hiszen a 14. helyről tört az élmezőnybe.
„A Neogranormon márka újragondolásában jelentős szerepet játszott az előző kutatás eredménye. Számomra a BAV olyan, mint egy orvosnak egy CT vagy MRI: segítségével láthatóvá válik a márka csontváza és zsigerei, választ ad arra, hol van azonnali beavatkozásra szükség. De nem csak a diagnózis felállításában segít, hanem a terápia jellegének meghatározásában is óriási támasz tud lenni.” – mondta el az eredmény kapcsán Dr. Kovács Gusztáv, a Teva Gyógyszergyár Zrt. OTC üzletágának marketingigazgatója.
Általánosan megfigyelhető, hogy a hámosító, bőrnyugtató krémek különösen jól szerepeltek a listán, a Fenistil a 4., a Bepanthen az 5., a Sudocreme pedig a 10. helyen végzett. Hasonlóan jól teljesítettek a fájdalomcsillapító készítmények is, amely nem meglepő annak tükrében, hogy szinte minden háztartásbban megtalálhatóak. Az Algopyrin dobogós helyezése mellett az Algoflex és az Aspirin is bekerült a top10-be.
Kapcsolódó cikkeink
Ezt eddig nem tudtuk a vitaminokról
A legfrissebb kutatások szerint a táplálékkiegészítők hatékonyságát jelentősen növelhetjük, ha…
Tovább olvasom >Sokkal tudatosabban vásárolunk vitaminokat és táplálékkiegészítőket, mint valaha
Habár a jelenlegi gazdasági helyzetben azt várhatnánk, hogy a fogyasztók…
Tovább olvasom >Ez történik, ha a kávéhoz vitaminokat keverünk
Évszázadok óta élvezzük a kávézás örömét és sokan vagyunk, akik…
Tovább olvasom >További cikkeink
Paradigmaváltás küszöbén az élelmezésben – A Lánchíd Klub szeptemberi ülésének vendége volt: Szöllősi Réka élelmiszer-politikai szakértő
Hátrányból indulunk! Egy globális paradigmaváltás küszöbén állunk! 2030-ig a G20…
Tovább olvasom >BMI: Mélyülő zsugorodás októberben
A Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított októberi értéke: 47,6.…
Tovább olvasom >GKI: Versenyképességi reformok szükségessége az EU-ban és Magyarország szerepe a változásokban
Az Európai Uniónak jelentős reformokra van szüksége a Draghi jelentés…
Tovább olvasom >