Év végén már üzemelhet a mohácsi vágóhíd
Húszmilliárdos beruházással épül Mohácson az ország egyik legnagyobb és bizonyosan a legmodernebb vágóhídja – írja a Népszabadság Online. Év végére kezdődik meg a termelés az üzemben, amelynek fő tulajdonosa a Wallis és a MET közeléből ismert Nagy György.
Bár az utóbbi időben szinte szó sem esett róla, lendületesen halad az ország legnagyobb vágóhídjának építése Mohácson. Mint ismert, a beruházás korábban két meghatározó üzletemberhez, az OTP Bank első emberéhez, Csányi Sándorhoz, valamint az egykori Wallis-alapító, ma már inkább logisztikai és energetikai vállalkozásokban – köztük a MET energiakereskedőben is – érdekelt Nagy Györgyhöz volt köthető. Bő egy éve azonban Csányi érdekeltsége, a Pick Szeged Zrt. kiszállt a projektből. Így a zöldmezős beruházásért felelős MCS Vágóhíd Zrt. mögött immár csak Nagy György vagyonkezelő cége, a HO-ME 2000 Vagyonkezelő Kft. áll.
Az építkezés felén már túl vannak, januárban pedig elindult a technológia telepítése is – mondta a Népszababdságnak Ferjancsik Domonkos, az MCS Vágóhíd igazgatósági tagja és Nagy György másik cégének, a Westbaynek az ügyvezetője. Utóbbi cég honlapján lehet megtalálni az üzem egyik látványtervét.
Várhatóan szeptemberben beindul a tesztüzem, és az év végén megkezdődhet a termelés. Ferjancsik Domonkos szerint a beruházás végleges költsége várhatóan 20 milliárd forint körül alakul majd, a gépészeti munkákra és a fő technológiai berendezések szállítására pedig már leszerződtek.
A beruházást önerőből, hitelből és részben egyedi kormánydöntésből származó forrásból finanszírozzák – a kabinet 2014 nyarán tette közzé, hogy 1,4 milliárd forinttal hozzájárul a déli térség legkomolyabb mezőgazdasági fejlesztéséhez.
A Népszabadság kérdésére, hogy a vágóhídnak vannak-e már szerződött partnerei, azt a válasz érkezett, hogy az MCS Zrt. együttműködési keretmegállapodást kötött a Pick Szeged Zrt.-vel. Ennek értelmében a mohácsi üzem elindulásával párhuzamosan a Pick szegedi egységében befejezik a vágást, a pécsi üzemben pedig a darabolást és a csontozást, vagyis az új vágóhíd az ország legnagyobb húskészítmény-előállító vállalatának alapanyag-ellátója lesz. (Ábrahám Ambrus, nol.hu)
Kapcsolódó cikkeink
Tovább nőtt a könnyű és a nehéz bárány ára
Az Európai Bizottság adatai szerint az Európai Unió juh- és…
Tovább olvasom >Forró a helyzet a legelőn – hőstressz kutatások a legeltetett húsmarhatartásban
A nyári aszály a növénytermesztés mellett az állatartókat is komoly…
Tovább olvasom >Hulladékból erőforrás: új életet kapnak a húsipar melléktermékei
A húsfeldolgozás során keletkező melléktermékek hosszú ideig hulladékként voltak kezelve,…
Tovább olvasom >További cikkeink
Marriott Residences márkanév alatt születik újjá a Körszálló
Új életre kel a budai látkép ikonikus eleme, a Körszálló.…
Tovább olvasom >A Coca-Cola felülmúlta a várakozásokat – Európa húzta fel a negyedéves eredményeket
Erőn felül teljesített a Coca-Cola a legutóbbi negyedévben: a friss…
Tovább olvasom >Sz. Variáns a világ dizájn fővárosaiban – Párizstól Milánón át Debrecenig
Az Sz.Variáns több mint három évtizede a magyar csomagolástechnikai ipar…
Tovább olvasom >