Erősödnek az európai láncok
A harmadik negyedévben az európai élelmiszerláncok erős bevételnövekedésről számoltak be a Moody’s Investors Service riportja szerint. A piacelemző tanulmányából kiderült, hogy a cégek saját országukban, illetve Nyugat-Európában, bár komoly kihívásokkal küszködnek, de képesek a folyamatos fejlődésre. Vincent Gusdorf a Moody’s elnökhelyettese elmondta:
– A jó teljesítmény annak köszönhető, hogy a kelet-európai piacok kilábaltak végre válságból, illetve Latin-Amerikában is egyre nő a vásárlóerő.
Kapcsolódó cikkeink
Milyen hatása lehet az árrésstopnak? Lesz miből fizetni a dolgozói béreket?
A kormány bejelentése szerint március közepétől harminc alapvető élelmiszer árrése…
Tovább olvasom >A tavalyi bevétellel számolnak idén is a nagyvállalatok
Megtört az egy éve növekvő trend, visszaesett a nagyvállalatok várt…
Tovább olvasom >Moody’s: stabil kilátással kezdik az évet a közép- és kelet-európai gazdaságok
Stabil szuverén hitelképességi kilátással kezdik a 2024-es évet a közép-…
Tovább olvasom >További cikkeink
Rekordszinten a vállalatvezetők elköteleződése a fenntarthatóság iránt
A K&H fenntarthatósági index legfrissebb adatai szerint a vállalatvezetők hozzáállása…
Tovább olvasom >Fejlesztésben látják a jövőt a hazai KKV-k
A cégek döntő többsége vágyik rá, és tervez a technológiai…
Tovább olvasom >Kismértékben emelkedett a FAO élelmiszerár-indexe júniusban a hús, tejtermékek és növényi olajok drágulása miatt
Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezetének (FAO) pénteki jelentése szerint az élelmiszer-alapanyagok…
Tovább olvasom >