Ennyit költöttünk Valentin-napra
Több mint 381 százalékkal nőtt a Valentin napi költések száma hazánkban az elmúlt évtizedben – ez több mint kétszerese az európai átlagnak – írja az origo.
A szentimentális vásárlók minden eddiginél többet költenek Valentin-napra: az ezzel kapcsolatos kiadások az elmúlt évtizedben 180 százalékkal nőttek Európában. A magyarok körében is egyre népszerűbb a Valentin-nap, tavaly több mint 10 milliárd forinttal költöttek többet honfitársaink ebben az időszakban, mint 2011-ben.
ENNEK FELÉT 2020-BAN UTAZÁSRA KÖLTÖTTÉK A SZERELMESEK, DE ÉKSZERRE IS TÖBB MINT 350 MILLIÓT ADTAK KI – áll az éves Mastercard Love Index közleményében.
EURÓPÁBAN HÉTSZER TÖBB AJÁNDÉKOT ÉS ÉLMÉNYT VÁSÁROLNAK, MINT TÍZ ÉVVEL EZELŐTT.
Virágra két és félszer többet költöttek Európában, mint tíz éve, a magyar növekedés ennek ötszöröse. Virágra Európa-szerte Oroszországban adtak ki a legtöbbet, ezt követi Svédország és az Egyesült Királyság.
Az ékszervásárlások szintén nőttek az elmúlt évtizedben, éves összevetésben 2011 óta 119 százalékos volt a növekedés. Tavaly Olaszországban költöttek a legtöbbet ékszerekre, ezt követi az Egyesült Királyság és Oroszország.
Mivel azonban Európa nagy részén még mindig korlátozások vannak érvényben,
AZ ELVITELES ÉS OTTHON ELKÉSZÍTHETŐ ÉTTERMI CSOMAGOK, A PARKBAN TETT SÉTÁK, HÁZI KÉSZÍTÉSŰ ÉTELEK, FILMMARATONOK ÉS OTTHONI SPA-NAPOK A LEGNÉPSZERŰBB MÓDJAI ANNAK, AHOGY A PÁROK IDÉN A VALENTIN-NAPOT TÖLTIK.
Az online vásárlás az elmúlt évtizedben folyamatosan növekedett, és sosem volt még olyan népszerű, mint most.
MINDEN HARMADIK MAGYAR ONLINE VÁSÁROL AJÁNDÉKOT KEDVESÉNEK, EZ AZ ARÁNY EURÓPÁBAN 45 SZÁZALÉK.
Sokan pedig külön figyelnek arra is, hogy a virágot és egyéb ajándékokat helyi vállalkozásoktól szerezzék be – az európai átlaghoz (49 százalék) hasonlóan a magyarok 47 százaléka tervez így tenni.
A járvány ugyan megakadályozta az embereket abban, hogy fizikálisan találkozzanak szeretteikkel, de abban nem, hogy a szerelem így is rájuk találjon.
Minden ötödik európai válaszadó (19 százalék) online talált kapcsolatra az elmúlt évben,19 százalék pedig Zoomon vagy más videós platformon randevút is tartott.
Közel minden harmadik megkérdezett (30 százalék) a társadalmi távolságtartás jegyében sétálni ment kedvesével, és 21 százalék regisztrált online társkereső oldalakra az elmúlt évben.
A Mastercard jelentése a kapcsolatokhoz való hozzáállásunkra is rámutat; így arra is, hogy a mostani Valentin-nap miként lehet minden eddiginél értékesebb.
A MAGYAR VÁLASZADÓK LELKESEBBEK AZ EURÓPAI ÁTLAGNÁL, A HAZAI VÁLASZADÓK FELE FORDÍT TÖBB ENERGIÁT A SZERELMESEK ÜNNEPÉNEK TERVEZÉSÉRE.
52 százalékuk pedig a szokásosnál is kreatívabb szeretne lenni.
„Természetesen az idei év semmilyen szempontból nem összehasonlítható a többivel, de Valentin-nap kapcsán mégis minden eddiginél magasabb a költések aránya. Kiemelkedő az online vásárolt, illetve a helyi vállalkozásoktól beszerzett ajándékok aránya” – mondta Eölyüs Endre, a Mastercard Magyarországért és Szlovéniáért felelős igazgatója.
A statisztika a világ több mint 53 piacán mért Mastercard költési adatai és A Fly Research független kutatócég 2021 januári 19 ország 19 000 felnőttel felvett kérdőíves kutatása alapján készült. (origo)
Kapcsolódó cikkeink
A kártyás fizetés ma már alapelvárás a kereskedőktől
„A kártyaelfogadás ma már olyan, mint egy közműszolgáltatás: alapelvárás. Aki…
Tovább olvasom >Élményekkel teli csizma: Az európai Z generáció kedvenc ajándékai
Bár a legújabb AirPodsra vagy egy dizájner táskára sem mondanak…
Tovább olvasom >Több tájékoztatás kell az ESG-előírásokról a magyar kkv-k számára
Bár az idei évben bevezetett ESG szabályozás egyelőre csak a…
Tovább olvasom >További cikkeink
A technológiai fejlődés és az üzleti utazások
Az International Workplace Group (IWG) – a hibrid munkamegoldások piacának…
Tovább olvasom >K&H: ajándékot, de mit és melyik boltból?
A karácsonyi ajándékozás során a fiatalok körében a ruhák vannak…
Tovább olvasom >Gyümölcslékoncentrátum-gyártót vásárolt az Eckes-Granini Németországban
Európa egyik vezető gyümölcslégyártója, az Eckes-Granini megvásárolta Németországban a gyümölcsital-koncentrátumok…
Tovább olvasom >