Emelkedett a kiskereskedelmi forgalom a világ legnagyobb gazdaságában
A vártnál kevésbé, de másfél éve a legnagyobb mértékben nőtt a kiskereskedelmi forgalom szeptemberben az Egyesült Államokban a washingtoni kereskedelmi minisztérium statisztikai intézete, a Census Bureau (CB) pénteken közzétett kimutatása szerint.
A kiskereskedelmi forgalom szeptemberben az előző havihoz képest szezonális és naptári kiigazítással 1,6 százalékkal emelkesett az Egyesült Államokban az augusztusi 0,1 százalékos havi csökkenés után.
A CB az augusztusi kiskereskedelmi forgalom havi változását 0,2 százalékos csökkenésről módosította 0,1 százalék csökkenésre.
A piac 1,7 százalékos havi növekedést várt szeptemberre, de az elért 1,6 százalék a legnagyobb havi növekedésnek számít is 2015 márciusa óta.
A szeptemberi 483,9 milliárd dolláros kiskereskedelmi forgalom 4,4 százalékkal haladta meg 2016 szeptemberit. A július-szeptemberi negyedév kiskereskedelmi forgalma 3,9 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbit. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Áprilisban is csökkent a kiskereskedelmi forgalom Csehországban
Áprilisban 7,7 százalékkal mérséklődött éves szinten a kiskereskedelmi forgalom Csehországban…
Tovább olvasom >Suppan: a mélyponton túl lehet a kiskereskedelmi szektor
Áprilisban a várakozásoktól elmaradva a nyers adatok szerint 13,6%-kal, míg…
Tovább olvasom >Romániában 3,4 százalékra lassult a kiskereskedelmi forgalom növekedése az első négy hónapban
Romániában a nyers adatok szerint 3,4 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi…
Tovább olvasom >További cikkeink
Nagy István: már most látszanak a pozitív hatásai a kötelező bolti akcióknak
Bár csak rövid ideje van hatályban, hiszen június 1-jén vezették…
Tovább olvasom >CSAOSZ: itt az EPR díjtételek mértékének értékelése, a környezetvédelmi termékdíj tételeinek tükrében
A Magyar Közlöny 81. számában, 2023. június 2-án, az ígért…
Tovább olvasom >A vártnál is több adót szedett be a NAV 2022-ban
Megjelent a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak a 2022-es év legfontosabb…
Tovább olvasom >