Előadások, kóstolók a Vegetáriánus Fesztiválon
Táplálkozási szakemberek előadásain, vegetáriánus ételkóstolókon, valamint öko- és bio szemléletű termékbemutatókon is részt vehetnek az érdeklődők a 22. Vegetáriánus Fesztiválon, amelyet szeptember 8-án és 9-én tartanak a budapesti Kőrösi Csoma Sándor Kőbányai Kulturális Központban.
Előadások keretében sok más mellett szó lesz a vegán életformára való áttérésről, a magas vérnyomás legyőzéséről, a növényi étrend egészségre gyakorolt pozitív hatásairól – olvasható az MTI-hez elküldött tájékoztatóban.
Az életmód- és táplálkozási tanácsadók áttekintik többek között az élelmiszertermelési, elkészítési és felhasználási módszereket, a fűszerek és gyógynövények gyógyászati előnyeit, illetve bemutatják a teljes embert figyelembe vevő Organikus Multisport módszert is.
A környezettudatos szemléletű családi rendezvényen szó lesz még a gyermekek egészséges táplálásáról, a gluténmentes étrendről, valamint a környezetvédelem és a vegetarianizmus összefüggéseiről is.
Emellett csoportos jógán, relaxációs foglalkozásokon, zenei és táncprogramokon vehetnek részt az érdeklődők, a gyerekeket pedig a játszószobába várják a szervezők.
A 22. Vegetáriánus Fesztivál célja, hogy eloszlassa a vegetáriánus étkezéssel kapcsolatos tévhiteket, illetve, hogy rávilágítson arra, hogyan élhetünk egészségesen sok zöldség és gyümölcs fogyasztásával. A rendezvényre a belépés ingyenes. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Tiltólistára tenné a felvágottakat, alkoholt, cukros italokat a belga egészségügyi tanács új étrendi ajánlásában
A belga Legfelsőbb Egészségügyi Tanács új, 17 pontos étrendi ajánlást…
Tovább olvasom >A friss zöldség-gyümölcshöz való hozzáférés megkönnyítéséért kampányol az Innocent Drinks
A neves gyümölcslé-márka, az Innocent Drinks jótékonysági partnereivel és az…
Tovább olvasom >Az egészséges táplálkozást népszerűsíti a Mercadona
Az egészséges táplálkozás iránti elkötelezettsége jegyében a spanyol Mercadona 2024-ben…
Tovább olvasom >További cikkeink
Könnyek a vízben segélykoncert szeptemberben, a jótékonysági akció folytatódik
A nagy hőségre való tekintettel az ősz elejére halasztották a…
Tovább olvasom >Közelebb kell hozni egymáshoz a termelőket és a fogyasztókat
A rövid ellátási lánc megerősítésével közelebb kell hozni egymáshoz a…
Tovább olvasom >III. Employer Branding Konferencia: A jövő már jelen?
2025. június 3-án a Pasaréti Közösségi Ház adott otthont a…
Tovább olvasom >