Együttműködés a magyar és a kínai fogyasztóvédelmi hatóság között
Hároméves közös munka után a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság (NFH) és a Kínai Népköztársaság Állami Ipari és Kereskedelmi Igazgatósága (SAIC) együttműködési megállapodást írt alá hétfőn, Budapesten – közölte a hatóság az MTI-vel.
A SAIC Európában csak a német hatósággal kötött hasonló megállapodást.
A szerződés alapján az együttműködés magában foglalja a felek kölcsönös tájékoztatását a fogyasztóvédelmi törvényekről, rendeletekről, politikáról, a kölcsönös találkozók és személyes szakmai gyakorlatok lehetőségének feltérképezését, valamint a fogyasztók és vállalkozások képzéséről való párbeszéd megkezdését.
Az aláírást követő szakmai tanácskozáson a magyar hatóság bemutatta a hazai állami fogyasztóvédelmi rendszer működését, a piacfelügyeleti tevékenység eredményeit és a hatósági eljárások menetét, valamint beszámolt az előző négy évben bevezetett innovatív megoldásokról és az alternatív ösztönző eszközök rendszeréről.
Ma Cseng-csi, a SAIC miniszterhelyettese elmondta: valamennyi olyan európai megoldás iránt érdeklődnek, amelyek a fogyasztói érdekek megóvásához szükségesek. A miniszterhelyettes követendő példaként értékelte az NFH által bevezetett, a vállalkozások pozitív megkülönböztetését szolgáló pozitív listát és a „Fogyasztóbarát” tanúsítási rendszert.
A SAIC általános hatáskörű piacfelügyeleti, piacszabályozó, végrehajtó hatóság, amely miniszteri irányítással közvetlenül az államtanács felügyelete alatt áll. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Amitől a terméket a kosárba helyezzük – kutatás
A PwC és a Publicis Groupe Hungary legújabb közös kutatása…
Tovább olvasom >Korhatár alá került az energiaital: amit minden boltosnak tudnia kell
Június 11-től életbe lépett az energiaitalok árusítására vonatkozó új szabályozás:…
Tovább olvasom >Háztartási és higiénés termékek ára is nyomon követhető az Árfigyelőben
Újabb 42 termékkategóriával bővült a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) által működtetett,…
Tovább olvasom >