Egyre több webshopnak nincs raktára!
Az e-kereskedők jó része kiszervezi a csomagkezelést külső szolgáltatóhoz, ennek nyomán a raktárlogisztikai piac tavaly 70%-kal bővült. A piacvezető Webshippy duplázta előző évi forgalmát 2021-ben.
A tavaly 4.5 milliárd forintnyi forgalmat bonyolító fulfillment piacon elsősorban logisztikai vállalkozások működnek. Ezen cégek igénybevételével az e-kereskedők/webshopok teljes körűen kiszervezhetik a vásárlók rendeléseinek teljesítését, kezdve az árukészlet raktározásától, a csomagok összeállításán keresztül egészen a szállításra való átadásig. Ezt a szolgáltatást kínálhatják klasszikus áruszállító vállalkozások és kifejezetten csak erre szakosodott cégek egyaránt. Ez utóbbiak közé tartozik a Webshippy, amelynek ügyvezető igazgatója, Perényi András elmondta: „Egy professzionális fulfillment cég komoly figyelmet fordít a munkafolyamatok automatizálására, a robotizációra és a logisztikai szoftveres fejlesztésekre. Mi a Webshippyt pont emiatt inkább digitális innovátorként határozzuk meg és nem egyszerű logisztikai szolgáltatóként.” A hazai raktárlogisztikai piacon jelenleg 6 jelentősebb szereplő működik, és az árbevételi adatok szerint 2020-ban mintegy 2,5 milliárd forintnyi forgalom realizálódott ezen területen, amely 2021-re már 4,26 milliárd forintra emelkedett. Ez 70%-os bővülést jelent, amely közel a duplája a magyar e-kereskedelemi piac tavalyi 32%-os növekedésének.
A Webshippy rendelkezik a hazai fulfillment piacon a legnagyobb részesedéssel: 2021-ben 2,39 milliárd forintnyi bevételt könyvelhetett el, amellyel gyakorlatilag megduplázta a 2020-as forgalmát (1,216 milliárd Ft). Ezzel tavaly a Webshippy adta a hazai fulfillment piac 56%-át. A vállalkozás dinamikus növekedése az általa kezelt csomagszámok gyarapodásából adódik: míg 2019-ben 341 ezer küldeményt teljesített, 2020-ban ez a darabszám már 817 ezerre emelkedett, tavaly pedig meghaladta az 1,6 millió darabot. A dinamikus bővülést Perényi András két trenddel magyarázza: „A piac bővülése mögött kétféle folyamat áll: egyrészt jelentősen nőtt a magyar digitális kereskedelem, így több csomagot kell kezelni, másrészt újabb és újabb piaci szereplők szervezik ki a logisztikát. A webshopok ugyanis rájöttek arra, hogy a nagy e-kereskedőkkel – mint pl. az Alza, Emag, Mall – versenyezve ma már nem elég szimplán olcsóbbnak lenni. A fogyasztók sok esetben a vásárlás utáni élmény, a kiszállítás minősége és gyorsasága alapján választanak webshopot.”
A magyar startup saját fejlesztésű, automatizált rendeléskezelő szoftverével robbant be a hazai e-kereskedelem színpadára 7 évvel ezelőtt, amely könnyedén integrálható webshopmotorokkal, szállító partnerek rendszereivel és számlázóprogramokkal. A minden lépésében digitalizált rendelésteljesítést az Amazon raktáraiból ismert robotrendszerrel modernizálta az elmúlt évben, ennek köszönhetően pedig tavaly az általa kezelt csomagok száma meghaladta az 1,6 millió darabszámot. A Webshippy olyan cégeknek biztosít teljeskörű logisztikai szolgáltatást, mint a Butlers, a Helia-D, az Ilcsi kozmetikumok vagy éppen a Retro Jeans és a 220 Volt. Partnerei közül érdemes kiemelni a Fressnapf webshopot és a Praktikert.
Kapcsolódó cikkeink
Támogatás nélkül valósítja meg debreceni raktárfejlesztését a Waberer’s
A Waberer’s bejelentette, hogy raktárlogisztikai fejlesztést tervez Debrecen kiemelt ipari…
Tovább olvasom >Új hullámok a logisztikában
A globális ellátási láncok és logisztikai rendszerek működésének optimalizálása soha…
Tovább olvasom >Magazin: Bizalom és innováció: raktárak 2021-ben
A raktárak automatizálása ma már nem újdonság, az viszont talán…
Tovább olvasom >További cikkeink
A Lidl a 2025-ös férfi kézilabda-bajnokság ™ partnere
A Lidl továbbra is támogatja a kézilabda-közösséget és a 2025-ös…
Tovább olvasom >Színpadon a Halott Pénz: megérkezett az Unicum Akusztik 4. adása!
Különleges hangulatot és izgalmas kollaborációt csempész a télbe az Unicum…
Tovább olvasom >Hamis JYSK webshopok terjednek az interneten: ezekről ismerhetők fel a csalók
Online vásárolni meglehetősen egyszerű és kényelmes, azonban sajnos gyakran kockázatokat…
Tovább olvasom >