Hévíz nem csak a magyarok körében népszerű
A két ország közötti közvetlen légi járat újbóli megteremtésével jelentősen emelkedne a Kínából Magyarországra érkező turisták száma – jelentette ki szombaton Hévízen Hsziao Csien, Kína budapesti nagykövete, aki ezekben a napokban a hévízi és keszthelyi turisztikai kínálattal, valamint a Zalaegerszegen működő magyar tulajdonú vállalkozásokkal ismerkedik.
A péntek óta kisebb delegációval Hévízen tartózkodó Hsziao Csien azt mondta: Magyarország gazdag turisztikai kínálata, történelme és művészeti értékei miatt nagyon kedvelt célpontja a kínai turistáknak. Országából az elmúlt évben mintegy 50 ezer vendég érkezett Magyarországra, s számuk kissé csökkent a két ország közötti közvetlen légi járat megszűnése miatt, de tavaly már a két évvel korábbihoz képest több mint háromszor annyian, 6500-an látogattak Hévízre.
Emlékeztetett rá, hogy az utóbbi években dinamikusan fejlődtek a kétoldalú kapcsolatok, nemcsak a kormányok, hanem a helyi önkormányzatok szintjén is, például Zala megye és Hévíz is partneri kapcsolatokat épített ki. Mostani, vasárnapig tartó zalai látogatásának is az a célja, hogy az eddigi együttműködés továbbfejlesztési lehetőségeiről tárgyaljanak.
A nagykövet az MTI kérdésére elmondta: a közvetlen légi összeköttetés hiánya ellenére hosszú távon emelkedő tendenciát mutat a Kínából érkező turizmus. A hivatalos adatok szerint tavaly 10 ezer kínai közvetlenül Magyarországra érkezett, további mintegy 40 ezer pedig európai utazása során érintette az országot. Közülük Hévízen 2010-ben még csak kétezren jártak, tavaly pedig már 6500-an.
Manninger Jenő (Fidesz-KDNP), a Zala Megyei Közgyűlés elnöke arról beszélt, hogy Zalának az elmúlt időszakban egyre intenzívebbé váló kínai kapcsolatai leginkább a turizmus területén hoztak eredményeket, Hévíz pedig a két ország közötti turisztikai kapcsolatok motorja lehet. Szeretnék azonban az együttműködést a felsőoktatás területére is kiterjeszteni, ehhez a több mint kétszáz éves múltú keszthelyi agrárképzést ajánlotta a kínaiak figyelmébe.
Papp Gábor (Fidesz-KDNP) polgármester felidézte, hogy tavaly óta több mint 100 kínai delegáció járt már Hévízen, s ez a kapcsolatépítés a 2010-ben megújult városvezetés elhatározott szándéka is volt. Testvérvárosi kapcsolatot építettek ki, s nemcsak a turizmusban, de a környezetvédelem és a művészeti élet területén is gyakoribbak a lehetőségek.
Jelenleg éppen egy hévízi fotóművész tartózkodik Sanghajban, ahol Magyarországról szóló fényképkiállítást készít elő, kinti tartózkodása alatt készülő képeiből pedig év végén idehaza nyílik majd tárlat.
A kínai delegáció pénteken a hévízi gyógyfürdővel, szombaton délelőtt pedig a keszthelyi Helikon Kastélymúzeummal ismerkedett meg. Szombati, hévízi tárgyalásai után délután Zalaegerszegen két helybéli tulajdonú, nemrég indult magyar vállalkozás üzemeit látogatja meg. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Sok sót tartalmaznak és drágák az új generációs növényi alapú húsok
Míg a növényi alapú húshelyettesítők nagy többsége a hússal szemben…
Tovább olvasom >A baby boomerek jelentik a növekedés kulcsát az öregedésgátló bőrápoló termékek piacán
A Baby Boomer generáció növekvő érdeklődése az egészséges öregedés iránt…
Tovább olvasom >A versenyfenyegetettséget elemzi a dunnhumby és a Placer.ai új AI-alapú eszköze
Új AI-eszközt alkotott a dunnhumby és a Placer.ai, amely képes a…
Tovább olvasom >