Hévíz nem csak a magyarok körében népszerű
A két ország közötti közvetlen légi járat újbóli megteremtésével jelentősen emelkedne a Kínából Magyarországra érkező turisták száma – jelentette ki szombaton Hévízen Hsziao Csien, Kína budapesti nagykövete, aki ezekben a napokban a hévízi és keszthelyi turisztikai kínálattal, valamint a Zalaegerszegen működő magyar tulajdonú vállalkozásokkal ismerkedik.
A péntek óta kisebb delegációval Hévízen tartózkodó Hsziao Csien azt mondta: Magyarország gazdag turisztikai kínálata, történelme és művészeti értékei miatt nagyon kedvelt célpontja a kínai turistáknak. Országából az elmúlt évben mintegy 50 ezer vendég érkezett Magyarországra, s számuk kissé csökkent a két ország közötti közvetlen légi járat megszűnése miatt, de tavaly már a két évvel korábbihoz képest több mint háromszor annyian, 6500-an látogattak Hévízre.
Emlékeztetett rá, hogy az utóbbi években dinamikusan fejlődtek a kétoldalú kapcsolatok, nemcsak a kormányok, hanem a helyi önkormányzatok szintjén is, például Zala megye és Hévíz is partneri kapcsolatokat épített ki. Mostani, vasárnapig tartó zalai látogatásának is az a célja, hogy az eddigi együttműködés továbbfejlesztési lehetőségeiről tárgyaljanak.
A nagykövet az MTI kérdésére elmondta: a közvetlen légi összeköttetés hiánya ellenére hosszú távon emelkedő tendenciát mutat a Kínából érkező turizmus. A hivatalos adatok szerint tavaly 10 ezer kínai közvetlenül Magyarországra érkezett, további mintegy 40 ezer pedig európai utazása során érintette az országot. Közülük Hévízen 2010-ben még csak kétezren jártak, tavaly pedig már 6500-an.
Manninger Jenő (Fidesz-KDNP), a Zala Megyei Közgyűlés elnöke arról beszélt, hogy Zalának az elmúlt időszakban egyre intenzívebbé váló kínai kapcsolatai leginkább a turizmus területén hoztak eredményeket, Hévíz pedig a két ország közötti turisztikai kapcsolatok motorja lehet. Szeretnék azonban az együttműködést a felsőoktatás területére is kiterjeszteni, ehhez a több mint kétszáz éves múltú keszthelyi agrárképzést ajánlotta a kínaiak figyelmébe.
Papp Gábor (Fidesz-KDNP) polgármester felidézte, hogy tavaly óta több mint 100 kínai delegáció járt már Hévízen, s ez a kapcsolatépítés a 2010-ben megújult városvezetés elhatározott szándéka is volt. Testvérvárosi kapcsolatot építettek ki, s nemcsak a turizmusban, de a környezetvédelem és a művészeti élet területén is gyakoribbak a lehetőségek.
Jelenleg éppen egy hévízi fotóművész tartózkodik Sanghajban, ahol Magyarországról szóló fényképkiállítást készít elő, kinti tartózkodása alatt készülő képeiből pedig év végén idehaza nyílik majd tárlat.
A kínai delegáció pénteken a hévízi gyógyfürdővel, szombaton délelőtt pedig a keszthelyi Helikon Kastélymúzeummal ismerkedett meg. Szombati, hévízi tárgyalásai után délután Zalaegerszegen két helybéli tulajdonú, nemrég indult magyar vállalkozás üzemeit látogatja meg. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Fogyasztóvédelmi kiválóságok díjazása: elismerték a 2024. év legjobbjait
Az idei év kiemelkedő fogyasztóvédelmi referensei és különdíjazottjai vehették át…
Tovább olvasom >KSH: az ipari termelés 0,2 százalékkal mérséklődött októberben
Októberben az ipari termelés volumene 0,2, munkanaphatástól megtisztítva 3,1 százalékkal…
Tovább olvasom >A technológiai fejlődés és az üzleti utazások
Az International Workplace Group (IWG) – a hibrid munkamegoldások piacának…
Tovább olvasom >