Egymilliárd forintból épül új gyermek-víziparadicsom a Gyulai Várfürdőben
Elkezdődött a Gyulai Várfürdőben az új gyermek-víziparadicsom építése, amely 1 milliárd 49 millió forintból legkésőbb a nyári szezonkezdetre, június 15-re elkészül – mondta kedden az MTI-nek Kun Miklós vezérigazgató.

Egymilliárd forintból fejleszt a Gyulai Várfürdő
Kifejtette, a Kisfaludy Turisztikai Fejlesztési Programon 2,9 milliárd forintot nyertek el egy éve, amelyet 10 százalék önerővel egészítenek ki. Ebből kivitelezésre 2,8 milliárd fordítható, ám már látszik, hogy az összeget mintegy 1 milliárddal ki kell egészíteni, hogy a tervezett fejlesztéseket megvalósíthassák.
Kun Miklós elmondta, két nagy fejlesztést terveznek. A 2001-ben épült szabadtéri gyermekmedencét már elbontották, és elkezdődött az új, az előzőnél mintegy kétszer nagyobb vízfelületű víziparadicsom kivitelezése. Itt egyszerre kétszázan férnek majd el, külön részben fürdőzhetnek a legkisebbek, az óvodás korosztályt 11, a 6-14 éveseket 53 élményelem várja majd. Lesznek csúszdák is, amelyet Törökországból szereznek be, és „amilyenek Közép-Európában is csak néhány helyen vannak” – fogalmazott a vezérigazgató.
Kun Miklós az MTI-nek elmondta, a másik nagy fejlesztési terv a jelenlegi favázas szerkezetű wellness rész elbontása, és egy új termálpalota kialakítása. Emellett bővítenék az öltözőket és új éttermi szolgáltatásokat alakítanának ki a főépületben.
Az engedélyes tervek várhatóan még januárban elkészülnek, a kivitelezés legkorábban ősszel kezdődhet meg. Cél, hogy az csak maximum egy nyarat, a 2023-ast érintse – közölte. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Történetének legnagyobb beruházását valósítja meg 9 milliárd forintból a BioTechUSA cégcsoport
Történetének legnagyobb beruházását valósítja meg 9 milliárd forintból a tisztán…
Tovább olvasom >A beruházás a jó válasz a kihívásokra
Az agráriumban is a beruházás az egyetlen jó válasz a…
Tovább olvasom >15 millió eurót invesztál spanyol kávégyárába a Nestlé
15 millió eurós beruházást jelentett be spanyolországi Girona gyárában a…
Tovább olvasom >További cikkeink
Szallas.hu: a hétvégén a nemzeti ünnep eseményei mellett Eger, Budapest és Gyula a legkeresettebb úti cél
A március 15-ei nemzeti ünnep eseményei mellett népszerű program lesz…
Tovább olvasom >Száraz whiskyhűtés – A nap videója
Látványos whiskys pohárkészlet: fagyasztóban is hűthető, megmunkált alumínium alátéten kézzel…
Tovább olvasom >Soha nem tudod meg, miért zárják be a kínai éttermeket – A nap képe
A bezárt étterem feliratának fotóját a Facebookon találtuk, a képet…
Tovább olvasom >