Egyben értékesítenék a Palóc Nagykereskedelmi Kft. bolthálózatát
Egyben értékesítenék a salgótarjáni székhelyű Palóc Nagykereskedelmi Kft. bolthálózatát – közölte az MTI-vel Vályi Attila, a Nemzeti Reorganizációs Nonprofit Kft. felszámolója pénteken. A stratégiailag kiemelt jelentőségű gazdálkodó szervezetnek minősített Palóc Nagykereskedelmi Kft. 86 boltot üzemeltetett, felszámolása májusban kezdődött meg.
Vályi Attila az MTI megkeresésére elmondta: több polgármester is kérte, ő pedig kész együttműködni abban, hogy mihamarabb megoldást találjanak a lakosság ellátására. Ezért elsődleges célul tűzte a bolthálózat egyben történő értékesítését, hogy a kevésbé keresett élelmiszer üzleteket is el tudják adni, így megoldottá váljon működésük – tette hozzá.
A Palóc Nagykereskedelmi Kft. Nógrád megye legnagyobb foglalkoztatója volt, 1300 embert alkalmazott. A CBA korábbi franchise-partnereként és regionális központjaként 86 boltot üzemeltetett a térségben, de a CBA Kereskedelmi Kft. tavaly szeptember közepén kizárta a hálózatából.
A cégnél 2016 szeptemberében rendelték el a csődeljárást, majd, miután az adós és a hitelezők között nem jött létre egyezség, a felszámolást.
Vályi Attila közölte azt is, hogy közel 450 hitelezőt vett nyilvántartásba, akiknek a cég több mint 10 milliárd forinttal tartozik; a biztosított követeléssel rendelkező hitelezők igénye meghaladja a 6 milliárd forintot.
Az állami felszámoló tájékoztatása szerint a Bérgarancia Alap felhasználásával folyamatos a dolgozók bérkifizetése. Eddig három ütemben hívtak le közel 300 millió forintot, és folyamatban van a negyedik ütem benyújtása, mintegy 30 millió forintra.
A dolgozók így kézhez kapták a 2017 szeptemberéig elmaradt bérüket és járandóságukat, és részben a korábban ki nem fizetett bérükhöz is hozzájutottak.
Különböző problémák miatt 200-250 alkalmazott elszámolása még folyamatban van; a cég állományában körülbelül 130-an vannak még, ők hosszan tartó táppénzen, csed-en, gyed-en, illetve gyes-en lévő munkavállalók.
Vályi Attila elmondta: a hitelezői követelések kielégítésének határidejéről és mértékéről nem tud nyilatkozni, mivel ez a vagyontárgyakért kapott vételártól függ, és a törvényi szabályozásoknak megfelelően a zálogjogosult hitelezők számára szolgál kielégítési alapul.
Mivel a befektetői környezet és az esetleges jogviták lezárása nagyban befolyásolja, nehéz megbecsülni a felszámolási eljárás lezárásának idejét is, de a törvény szerint a stratégiailag kiemelt gazdasági társaságoknál ez 270 nap, amit a törvényszék indokolt esetben meghosszabbíthat – tette hozzá. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
„A hazaiban több van” üzenettel indul idén a hazai termékek hónapja
Az idei már a harmadik év, hogy augusztusban kiemelt, integrált…
Tovább olvasom >Zsendülés konferencia, Szeged: Szervezettség, hatékonyság, összefogás a kertészet jövője
Nyolcadszor találkoztak a kertészeti ágazat képviselői Szegeden, hogy a Zsendülés…
Tovább olvasom >Rangos szakmai különdíjat nyert a CBA
Mindig is fontosnak tartottuk azt, hogy a magyar termékeket előtérbe…
Tovább olvasom >További cikkeink
Új fejezet nyílt a Pizza Hut történetében: Magyarországi modell alapján újulhat meg az étteremlánc
Szeptember 12-én vágták át a szalagot Pécs legnépszerűbb sétálóutcájában, a…
Tovább olvasom >Már 150 millió darab palackot, üveget és alumínium dobozt váltottak vissza a Lidl áruházakban
Mérföldkőhöz érkezett az új visszaváltási rendszerben a Lidl Magyarország. A…
Tovább olvasom >Stílus újragondolva- megújult a Hungaria pezsgő!
Új, a stílust és az eleganciát még inkább hangsúlyozó külsővel…
Tovább olvasom >