Duplájára nőtt a kereskedelmi ingatlanbefektetések volumene
A kereskedelmi ingatlanbefektetési tranzakciók volumene 1,5 milliárd euróra (457 milliárd forint), a tavalyi éves volumen duplájára nőtt Magyarországon az idei első háromnegyedévben – közölte a JLL globális ingatlantanácsadó saját statisztikáira hivatkozva az MTI-vel. Az éves volumen elérheti a 1,8 milliárd eurót a cég szerint.
A közleményben ismertetik: a teljes volumen körülbelül 45 százalékát irodai tranzakciók tették ki, ezt követték 29 százalékkal a kiskereskedelmi ingatlanok és az ipari ingatlanok, 14 százalékkal. A fennmaradó volument hotelek és újrafejlesztésre váró ingatlanok tették ki – írták.
Benjamin Perez-Ellischewitz, a JLL tőkepiaci vezetője a tájékoztatás szerint elmondta, az erős makrogazdasági és irodapiaci fundamentumoknak köszönhetően Magyarország újra vonzó a nagy németországi befektetők számára is, akik olyan befektetési termékeket keresnek, amelyek bérbeadási szempontból kiegyensúlyozott teljesítménnyel és az európai sztenderdeknek megfelelő bérleti szerződésekkel rendelkeznek, illetve képesek minimalizálni a tulajdonosok piaci kockázatokkal szembeni kitettségét is.
Emlékeztettek arra, hogy az idén volt a legnagyobb értékű, 175 millió eurós önálló irodatranzakció a magyar kereskedelmi ingatlanpiac eddigi történetében, a 67 ezer négyzetméteres Millennium City Center eladása, amelyet a Heitman és a Trigranit értékesített a JLL közreműködésével a CA Immo számára.
A JLL előrejelzése szerint 2016 utolsó negyedévében is erős marad a befektetői aktivitás, és számos ikonikus épület tranzakciója várható, amelyek révén a 2016-os éves tranzakciós volumen elérheti a 1,8 milliárd eurót. Ez az érték már megközelíti a 2007-es rekordmagasságú éves befektetési volument, amely 2 milliárd euró volt – áll a közleményben. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
3,4%-kal bővült a fogyasztás
A KSH megerősítette, az idei első negyedévben 0,8%-kal nőtt a…
Tovább olvasom >Varga Mihály: meg kell erősíteni a magyar gazdaság szuverenitását, a hazai élelmiszeripart
Európa jövője egyenrangú, szuverén tagállamokkal biztosítható, ezért a kormány továbbra…
Tovább olvasom >1,1%-kal nőtt a hazai gazdaság az első negyedévben
Az idei első negyedévben 0,8%-kal nőtt a gazdaság teljesítménye az előző…
Tovább olvasom >További cikkeink
2025-ben magához térhet a fogyasztás
Mi jellemezte a magyar gazdaságot az elmúlt negyedévben? Mikor kap…
Tovább olvasom >Hat év alatt megduplázódtak az élelmiszerárak Magyarországon
Az elmúlt hat évben az élelmiszerárak drasztikus emelkedésének lehettünk tanúi…
Tovább olvasom >Rengeteg az import hús a magyar polcokon
Magyarország élőmarha- és sertéshús-piacán komoly változások figyelhetők meg 2024-ben: miközben…
Tovább olvasom >