Czomba Sándor: továbbra is csökken a regisztrált álláskeresők száma
A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat adatai alapján 2024 októberében 226 219 regisztrált álláskereső volt. Számuk az előző hónaphoz képest 2 ezerrel, az egy évvel korábbi szinthez képest pedig kis mértékben csökkent tovább. Ez azt jelenti, hogy az elmúlt három és fél évtized során soha nem volt olyan alacsony az álláskeresők októberi létszáma, mint az idén – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-vel.
A közlemény idézte Czomba Sándort, az NGM foglalkoztatáspolitikai államtitkárát, aki rámutatott: pozitív előrelépés, hogy a tartósan, egy éven túl nyilvántartásban lévő álláskeresők száma egy év alatt 4 százalékkal csökkent, miközben már mintegy 20 ezer álláskeresőnek sikerült elhelyezkednie a 30 év alatti álláskereső és inaktív fiatalokat támogató Ifjúsági Garancia Plusz programmal, illetve a 30 év felettieket segítő – szintén uniós finanszírozású – programmal, amelyben az álláskeresők bértámogatásban, lakhatási-, illetve utazási térítésekben részesülhetnek.
Czomba Sándor hozzátette: folyamatosan nő azok száma és aránya, akik kevesebb mint három hónapja álláskeresők, tehát egyre több olyan ember lép a munkaerőpiacra, aki eddig inaktív volt, és többen közülük szinte azonnal el is tudnak helyezkedni.
Az októberi adatok alapján összességében az látható, hogy a munkaerőpiac erősödik, az álláskeresők száma pedig folyamatosan csökken.
A kormány célja változatlanul az, hogy a foglalkoztatási rátát 85 százalékra emelje, és mozgósítsa a mintegy 300 ezerre tehető munkaerőpiaci tartalékot – olvasható az NGM közleményében.
Kapcsolódó cikkeink
Csökkent a munkahelyi stabilitásérzet a fiataloknál
Visszaesés látható a dolgozó fiataloknál: a munkahelyüket csak 51 százalékuk…
Tovább olvasom >Tízből hat külföldön dolgozó magyar szerint könnyű volt a beilleszkedés
Minden tizedik magyar munkavállaló rendelkezik már külföldi tapasztalattal, legtöbben Németországban,…
Tovább olvasom >Fontos munkaerőpiaci tartaléknak számít az 55-65 éves korosztály is
Jelentősen megemelkedtek az idény- és alkalmi munkavállalás közterhei Magyarországon, júliustól…
Tovább olvasom >További cikkeink
GKI Elemzés: EU-s források nélkül csak döcögne a hazai gazdaság
Idén május 1-én ünnepeljük uniós csatlakozásunk 21. évfordulóját. EU-s tagságunknak…
Tovább olvasom >Csökkentette az élelmiszerárakat az árrésstop és az online Árfigyelő bővítése
2025 áprilisában csökkent az infláció és az élelmiszerárak növekedési üteme…
Tovább olvasom >NGM: mindig fellépünk az indokolatlan áremelés ellen, a következő hónapokban tovább csökkenhet az infláció
Áprilisban az infláció mértéke 4,2 százalékra, míg az élelmiszerinflációé 5,4…
Tovább olvasom >