Czibere: a kormány szövetségese a megváltozott munkaképességűeket foglalkoztató cégeknek
A kormány stratégiai szövetségese és partnere a megváltozott munkaképességűeket foglalkoztató cégeknek, mert azok esélyt adnak az embereknek arra, hogy ne szociális támogatásokból, hanem a saját erejükből tudjanak megélni – mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára hétfői budapesti sajtótájékoztatóján.
Czibere Károly a legtöbb megváltozott munkaképességű dolgozót foglalkoztató állami cég, a Főkefe Közhasznú Nonprofit Kft. zuglói üzemében bemutatta azt a gépet, amit a kormány tavaly év végi pályázatán nyert pénzből vettek. Emlékeztetett: a 2,67 milliárd forintos keretösszegű pályázaton a cég 321 millió forintot kapott eszközfejlesztésre. A Főkefe a pályázaton vállalta, hogy ötven emberrel többet foglalkoztat majd a telephelyein.
Az államtitkár azt hangoztatta, hogy a cégeknek ma érdemes minél több megváltozott munkaképességű embernek munkát adni, foglalkoztatásukhoz újabb eszközöket vásárolni, mert a kormány hosszú távon kiszámítható, fenntartható fejlesztési, szabályozási és finanszírozási környezetet biztosít a számukra.
Hozzátette: ezek a fejlesztések nemcsak az adott cégekbe, hanem az emberekbe befektetett beruházások is, hiszen a megváltozott munkaképességűek így értékteremtő munkát tudnak végezni.
Arról is beszélt, hogy január 1-jétől több megváltozott munkaképességű ember tud elhelyezkedni, az erről szóló pályázatot már kiírták az akkreditált foglalkoztatásra. Szabó György, a Főkefe ügyvezetője tájékoztatása szerint a cégnél jelenleg egyebek mellett irodai papírárukat, síkötéseket, orvosi eszközöket, tisztítószereket, autóvillamossági termékeket gyártanak, illetve szerelnek össze, egyik vidéki telephelyükön pedig kóser zöldségeket is termesztenek és dolgoznak fel „egyedülállóan Európában”.
A Főkefének 53 telephelye van szerte az országban, ezek közül több a hátrányos helyzetű kistérségekben is, ezeken a helyeken csaknem 3500 megváltozott munkaképességű dolgozót foglalkoztatnak. Az állami cég mások mellett látás-, hallás- és értelmi sérülteket, autistákat, fogyatékossággal élő embereket egyaránt foglalkoztat. A Főkefe felnőttképzési intézményként azt is célul tűzte ki, hogy a megváltozott munkaképességű embereket átvezesse a nyílt munkaerőpiacra. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Versenyhátrányba kerülhet Magyarország a vendégmunkásokért folytatott harcban
Az elmúlt három évben több mint 100 ezer vendégmunkás érkezett…
Tovább olvasom >Új pályázat segíti az agráriumhoz kapcsolódó társadalmi vállalkozásokat
Új vidékfejlesztési pályázati felhívás jelent meg 1,6 milliárd forint keretösszeggel,…
Tovább olvasom >Nagy Márton: félmillió ember hiányzik a munkaerőpiacról
A magyar munkaerőpiacon 500 ezer emberre van szükség, akiket lehetőleg…
Tovább olvasom >További cikkeink
Rendkívüli fogyasztóvédelmi ellenőrzést indítanak az ételfutár cégeknél
A fogyasztóvédelemért felelős Nemzetgazdasági Minisztérium rendkívüli fogyasztóvédelmi vizsgálatot indít a…
Tovább olvasom >Omnichannel Scale 2024 – Miként maradhatnak versenyképesek a magyar kereskedők?
Mindannyian érezzük, hogy valami nagyon megváltozott a kereskedelemben. A digitális…
Tovább olvasom >Magyar fejlesztésű AI-szoftver írja át a nemzetközi üzleti világot a vendéglátóiparban
A 100%-ban magyar fejlesztésű Everguest Intelligence AI-szoftver nem csupán egy…
Tovább olvasom >