Csökkent a német kiskereskedelmi forgalom
Decemberben csökkent a kiskereskedelmi forgalom Németországban a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis kedden közzétett kimutatása szerint.
Tavaly decemberben a német kiskereskedelmi forgalom árhatások kiszűrésével 1,1 százalékkal csökkent a 2015 decemberihez képest. A novemberi kiskereskedelmi forgalmi adatot a Destatis 3,2 százalék növekedésről 3,5 százalék növekedésre módosította.
A kiskereskedelmi forgalom nominálisan (árhatások kiszűrése nélkül) 0,6 százalékkal nőtt tavaly decemberben az egy évvel korábbihoz képest. A kiskereskedelmi árak 1,8 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbit tavaly decemberben. Novemberben még 0,9 százalékos volt az éves áremelkedés.
Az előző havihoz képest 0,9 százalékkal csökkent a kiskereskedelmi forgalom decemberben. Elemzők 0,6 százalék növekedést vártak.
Tavaly egész évben 1,6 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom reálértékben és 2,2 százalékkal nominálisan 2015-höz képest. A német kiskereskedelmi forgalom így tavaly már sorban a hetedik éve emelkedett mind reálértékben, mind nominálisan. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Digitális betétdíj-kupont vezet be a Lidl Németországban
2025. augusztus 4-től a Lidl valamennyi németországi üzletében digitális betétdíj-kupont…
Tovább olvasom >Lakásépítést szorgalmaz a német építésügyi miniszter az élelmiszerüzletek fölé
Verena Hubertz német építésügyi miniszter arra ösztönözné a nagy kiskereskedelmi…
Tovább olvasom >Felvásárolja a kelet-németországi Kathi sütőipari céget az Oetker
Megállapodást kötött a német Oetker-csoport a kelet-németországi Kathi sütőkeverékeket és…
Tovább olvasom >További cikkeink
Drágítja az élelmiszert, hogy túl sok kézen megy át? – Ellátási láncokról és a „rövidítés” illúziójáról beszélt Éder Tamás
Sokan gondolják úgy, hogy az élelmiszerek árából le lehetne faragni,…
Tovább olvasom >„Ez egy politikai termék” – Az árrésstopról és a kiskereskedelem válságáról beszélt az MNKSZ főtitkára
Szakmailag nem indokolható, mégis maradhat – így foglalható össze az…
Tovább olvasom >A FAO elismerésben részesíti a fiatal gazdákat
Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) jelöléseket vár a Fiatal…
Tovább olvasom >