Csökkent az euróövezet kiskereskedelmi forgalma
Júliusban a vártnál nagyobb mértékben csökkent az előző havihoz képest az euróövezet kiskereskedelmi forgalma az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat kedden közzétett kimutatása szerint.
Az idén júliusban az előző havihoz képest szezonális kiigazítással 0,3 százalékkal csökkent a kiskereskedelmi forgalom az euróövezet 19 tagállamában és 0,2 százalékkal csökkent az Európai Unió 28 tagállamában.
Az előző hónapban, júniusban az euróövezetben 0,6 százalékkal, az Európai Unióban 0,5 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom májushoz képest.
Éves bázison, 2016 júliusához képest az idén júliusban az euróövezetben 2,6 százalékkal, az EU-ban 2,7 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom.
Júliusban havi összevetésben az euróövezetben a kiskereskedelmi forgalom a várt 0,2 százalékos csökkenésnél kevésbé, 0,3 százalékkal csökkent, éves bázison pedig a várt 2,5 százalékos növekedésnél nagyobb mértékben, 2,6 százalékkal nőtt.
Havi bázison a kiskereskedelmi forgalom legnagyobb csökkenését, 1,2 százalékot, Németországban regisztrálták júliusban. Horvátországban 1,1 százalék, Észtországban és Ausztriában 1,0 százalék volt a havi csökkenés.
A legnagyobb havi növekedés Szlovéniában volt júliusban a kiskereskedelmi forgalomban, 1,4 százalékos. Romániában és Svédországban pedig 1,2 százalék volt a forgalomnövekedés.
Az egy évvel korábbihoz képest az idén júliusban Szlovéniában 10,0 százalékkal, Romániában 8,8 százalékkal, Lengyelországban 7,9 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom, míg éves bázison csökkenést csak Belgiumban regisztráltak, egy százalékosat.
Magyarországon júliusban az előző havihoz képest 0,4 százalékkal csökkent a kiskereskedelmi forgalom, az egy évvel korábbihoz képest pedig 4,2 százalékkal emelkedett. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
2025-ben magához térhet a fogyasztás
Mi jellemezte a magyar gazdaságot az elmúlt negyedévben? Mikor kap…
Tovább olvasom >Októberben csökkent kissé az euróövezet gazdasági teljesítménye
Októberben szerény mértékben ugyan, de már a második hónapja csökkent…
Tovább olvasom >Az euróövezetben lassult a fogyasztói árak emelkedésének üteme szeptemberben
Szeptemberben az előzetesen becsültnél nagyobb mértékben lassult az éves infláció…
Tovább olvasom >További cikkeink
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede…
Tovább olvasom >Fenntarthatóság és egészség: a növényi alapú tejtermékek térhódítása Magyarországon
Az elmúlt években a növényi alapú tejtermék-alternatívák nemcsak globálisan, hanem…
Tovább olvasom >Drágul a tej és a tejtermékek: mi áll az árak emelkedése mögött?
A tej és tejtermékek ára az elmúlt hónapokban jelentős növekedést…
Tovább olvasom >