Csökkent az álláskeresők száma
A nyilvántartott álláskeresők száma 5,9 százalékkal csökkent Magyarországon egy év alatt, a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat (NFSZ) nyilvántartásában a júliusi zárónapon 274 700 álláskereső szerepelt, több mint 17 ezerrel kevesebb, mint egy éve.
Az NFSZ a honlapján közölte: az év hetedik hónapjában a nyilvántartott álláskeresők aránya a gazdaságilag aktív népességhez viszonyítva 6,0 százalék volt, a munkavállalási korú népességhez mért relatív ráta pedig 4,0 százalék.
Júliusban 43 500 álláskereső kérte nyilvántartásba vételét a kirendeltségeken, 14,1 százalékuk első alkalommal regisztrált. Az új belépők száma az előző évinél 3,6 százalékkal kevesebb volt. Az álláskeresők 11,0 százaléka, 30 100 volt pályakezdő.
Az álláskeresők 28,2 százaléka – 77 300 ember – tartósan, több mint egy éve keresett munkát, ez 10,5 százalékponttal jobb arány az egy évvel korábbinál.
Az NFSZ adatai szerint az év hetedik hónapjában 147 600 álláskereső volt jogosult pénzbeli ellátásra, 41,0 százalékuk álláskeresési ellátásban, a többiek szociális jellegű támogatásban részesültek. Az álláskeresők 46,3 százaléka semmilyen pénzbeli támogatást nem kapott.
A foglalkoztatók 56 400 új betölthető álláshelyet jelentettek be júliusban, ezek 68,0 százalékához igényeltek támogatást. Az újonnan bejelentett támogatott álláshelyek száma 38 300 volt, amelynek 33,9 százaléka a közfoglalkoztatáshoz tartozott.
Júliusban 144 000 álláslehetőség állt rendelkezésre, amelyből 94 500 betöltetlen maradt.
Az év hetedik hónapjában 116 munkavállaló csoportos létszámleépítését jelentették be a foglalkoztatók. Az elbocsátások a szektorok közül az élelmiszergyártást, az oktatást, a ruházati termékek gyártását, a gép, a gépi berendezés gyártását, területileg pedig Győr-Moson-Sopron, Somogy és Pest megyét érintették.
A Nemzetközi Munkaügyi Szervezet (ILO) által használt munkanélküliségi ráta 4,3 százalékos volt a 2017. április-júniusi negyedévben, a 15-74 éves népességből 196 400-an voltak munka nélkül. A ráta az előző év azonos időszakához képest 0,8 százalékponttal csökkent. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Elemzők: júniusban a nyári munkák beindulása is segítette a foglalkoztatást
A teljes foglalkoztatás közvetlen közelében áll a magyar munkaerőpiac, a…
Tovább olvasom >Work Force: a harmadik országbeli munkaerő kulcsfontosságú a magyar gazdasági növekedéshez
A gazdasági növekedéshez kulcsfontosságú a harmadik országbeli munkaerő a Work…
Tovább olvasom >KSH: az első negyedévben Budapesten volt a legmagasabb a foglalkoztatási arány
Az első negyedévben a legmagasabb, 79,9 százalékos foglalkoztatási arány Budapestet,…
Tovább olvasom >További cikkeink
KSH: 3,9 százalékkal csökkent a kiskereskedelmi üzletek forgalma decemberben
Tavaly decemberben a kiskereskedelem forgalmának volumene a nyers adat szerint…
Tovább olvasom >Tarpataki Tamás: nőtt a sertéshúsfogyasztás Magyarországon
Magyarországon a sertéshúsfogyasztás az utóbbi időben növekedett, mostanra elérte az…
Tovább olvasom >Csökkent a kiskereskedelmi forgalom az euróövezetben és az EU-ban decemberben
Csökkent a kiskereskedelmi forgalom az euróövezetben és az Európai Unióban…
Tovább olvasom >