Csökkent a munkanélküliségi ráta az OECD-tagállamokban júliusban
A júniusi 8 százalékhoz képest júliusban 7,7 százalékra csökkent az átlagos munkanélküliségi ráta a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) tagállamaiban.
Az OECD honlapján szereplő adatok szerint a júliusi ráta 2,5 százalékponttal felülmúlja a februári, a koronavírus-járvány előtti utolsó hónapban mért szintet.
Júliusban 1,6 millióval, 50 millió 535 ezerre esett a munkanélküliek száma az OECD-térségben.
Júniussal összevetve júliusban a nők körében a munkanélküliségi ráta 0,2 százalékponttal, 8,2 százalékra csökkent, a férfiak esetében 0,3 százalékpont volt a visszaesés 7,4 százalékra, míg a 15-24 év közöttiek körében a ráta 0,6 százalékponttal 16,2 százalékra süllyedt.
Az euróövezetben 7,9 százalékra emelkedett a munkanélküliség a júniusi 7,7 százalékról. Franciaországban, Írországban, Olaszországban és Portugáliában a munkanélküliség 0,3 százalékponttal, vagy ennél nagyobb mértékben nőtt júniushoz képest.
Az Európai Unióban a munkanélküliség 7,2 százalékra nőtt a júniusi 7,1 százalékról és meghaladta a februári 6,5 százalékot.
Japánban a ráta minimálisan nőtt, a júniusi 2,8 százalékról 2,9 százalékra júliusban, ami ugyanakkor 0,5 százalékponttal felülmúlta a februárit.
Az Egyesült Államokban a munkanélküliség 1,4 százalékponttal 10,9 százalékra, Kanadában pedig 0,9 százalékponttal 10,2 százalékra esett júliusban. A júliusi ráta az Egyesült Államokban 5,3 százalékponttal, Kanadában pedig 6,7 százalékponttal volt magasabb februárhoz viszonyítva.
A júliusi adat nem végleges, még néhány tagországé, köztük Magyarországé hiányzik.
A meglévő adatok szerint júliusban az OECD országok körében a legalacsonyabb munkanélküliség Csehországban volt 2,7 százalékkal, a legmagasabb pedig Kolumbiában, 19,7 százalékkal. Júniussal összevetve a ráta Csehországban stagnált, Kolumbiában 20,8 százalékról csökkent. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
A foglalkoztatottsági adatok alapján Magyarország Európa élmezőnyéhez tartozik
A Központi Statisztikai Hivatal adatai alapján 2025 februárjában közel 4,7…
Tovább olvasom >Az OECD és a GVH közös Versenyügyi Oktatóközpontja kiemelt szerepet tölt be a régió versenyhatóságainak fejlesztésében
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) és a Gazdasági…
Tovább olvasom >Januárban 4 millió 684 ezer fő volt a foglalkoztatottak száma, a munkanélküliségi ráta 4,4 százalék
2025 januárjában a 15–74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma az előző…
Tovább olvasom >További cikkeink
Több mint 13 tonna adomány gyűlt össze a NOE és a CBA közös húsvéti akcióján
Több mint 13 tonna adomány gyűlt össze a Nagycsaládosok Országos…
Tovább olvasom >A digitális detox a húsvéti böjt idején: az addiktív telefonhasználat sokkal súlyosabb és általánosabb probléma, mint gondoljuk
A húsvéti böjt hagyományosan a befelé fordulás, a lemondás és…
Tovább olvasom >Kegyetlen április fagykárok: akár 100%-os terméskiesés is előfordulhat
Az április eleji tavaszi fagyok ismét komoly problémát okoztak a…
Tovább olvasom >