Coca-Cola: klímabarát hűtők
Az üdítőitalgyártó a koppenhágai klímakonferenciára időzítve jelentette be: 2015-re a környezetre káros fluorszénhidrogénektől (HFC) mentes hűtőkre cseréli automatáit és hűtőit.
A klímabarát berendezéscserére a vállalat és a Greenpeace 2000 óta életben lévő együttműködése keretében kerül sor.
A HFC-mentes készülékekre történő váltással a Coca-Cola automaták és hűtők károsanyag kibocsátása 99 százalékkal csökken. Klímakutatók szerint a szén-dioxid mellett az üvegházhatást fokozó HFC-gázok jelentik az egyik legnagyobb veszélyt az éghajlatra.
Az üdítőcég 2010-re 150 ezer HFC-mentes hűtő beszerzését jelentette be, és a Greenpeace-szel együttműködve eddig több mint 50 millió dollárt költött a klímabarát hűtési technológiák kutatására. A vállalat és palackozó partnerei világszerte mintegy 10 millió hűtőt és üdítőautomatát üzemeltetnek, a készülékek a Coca-Cola ökológiai lábnyomának legnagyobb részét képviselik – írja a marketinginfo.hu.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Versenytényezővé válik a telephely az e-kereskedelemben
A digitalizáció és a fogyasztói elvárások gyors változása nyomán az…
Tovább olvasom >Exportban erősödik a Gyermelyi – alkalmazkodás a kihívásokhoz
A Gyermelyi Zrt. 2024-es pénzügyi beszámolója alapján világosan látszik: a…
Tovább olvasom >Önkéntes Vízadó program indul Budapesten
Önkéntes Vízadó programot hirdet Budapesten a 10 millió Fa, Budapest…
Tovább olvasom >