Cégvezetést támogató digitális technológiába fektetett a Széchenyi Alapok
A Széchenyi Alapok 900 millió forintot fektetett a Billingóba, amely a vállalkozók mindennapjainak megkönnyítését tűzte ki célul. A 2014-ben alapított társaság több nagyvállalatot is lehagyva, önerőből lett a hazai piac egyik legnagyobb online számlázója. A mostani befektetés hozzá fog járulni ahhoz, a Billingo számos új szolgáltatással jelenjen meg a piacon. Ezáltal egy olyan üzleti platformmá válik, amely a cégvezetést támogató alkalmazások egységesítésével egyedülálló módon könnyíti meg a vállalkozások irányítását.
Újabb innovatív szoftvercégbe fektetett a tavalyi év legsikeresebb hazai információ technológiai cégét, a Gloster-t már portfóliójában tudó Széchenyi Alapok. A Billingo a magyar fintech iparág egyik leggyorsabban növekvő szereplője több, mint százezres online számlázási ügyfélkörével. A 900 millió forint friss tőkéből a Billingo egy előremutató üzleti platformmá alakul, ahol a cégvezetők nemcsak valós idejű információkat kapnak vállalkozásuk aktuális helyzetéről, de azok alapján egyből döntéseket is hozhatnak.
„Az egyik legnagyobb kihívás a cégvezetők számára valós időben átlátni a vállalkozás aktuális helyzetét. El akarjuk érni, hogy az elkövetkező hónapokban olyan üzleti platformot alakítsunk ki, amelyben a billingósok egy online kormányt kapnak a cégük vállalati- és pénzügyeinek valós idejű irányításához. A tőkebevonással az a célunk, hogy egy olyan digitális üzleti központtá váljunk, amely a vállalkozói mindennapokban a cégvezetést a lehető legegyszerűbbé teszi”
– mondta Sárospataki Albert, a Billingo alapítója és vezérigazgatója. A folyamatosan bővülő vállalat tavaly mintegy 25 főt foglalkoztatott és 248 millió forint árbevételt ért el.
„A vállalatok digitalizációja a koronavírus válság által jelentősen felgyorsult. A Billingo tökéletes piaci pozícióban van ahhoz, hogy a hazai, majd a regionális piacon is élre álljon a cégvezetést megkönnyítő alkalmazások és digitális megoldások terén. Meggyőző volt számunkra, hogy fennállása alatt a Billingo végig hozta a terveit. Pont az ilyen kiváló csapatokat keressük, akiknek a piaci verseny nem akadály, hanem kihívás,”
– mondta Jobbágy Dénes, a Széchenyi Alapok elnök-vezérigazgatója.
A Széchenyi Alapok Zrt. 2010 óta a hazai kis- és középvállalkozások vezető tőkefinanszírozó partnere, amely hat alapjában 103 milliárd forint tőkekerettel gazdálkodik. Megalakulása óta több mint 120 befektetést és 40 exitet hajtott végre. Az alapkezelő 2020-tól jelentősen bővítette a befektetési lehetőségek körét, elindította a nagyvállalati befektetéseket, valamint Kék Bolygó Klímavédelmi Kockázati Tőkealap néven, a Kék Bolygó Alapítvánnyal közös fenntarthatósági alapját.
A Széchenyi Alapok 100 százalékos állami tulajdonban lévő gazdasági társaság, amelynek tulajdonosi joggyakorlója a Pénzügyminisztérium.
Kapcsolódó cikkeink
Az év talán legvagányabb kollaborációját indította el a Billingo
2024 egyik legérdekesebb világpiaci trendje a márka együttműködések, azaz a…
Tovább olvasom >Revolut 2025: Új szintekre lép a fintech óriás
A fintech világ egyik legismertebb szereplője, a Revolut, bejelentette ambiciózus…
Tovább olvasom >Homályos kezdés, világosabb folytatás – Az ESG előnyei lassan körvonalazódnak
Növekszik a januárban hatályba lépett új ESG szabályozás után érdeklődők…
Tovább olvasom >További cikkeink
Gyümölcslékoncentrátum-gyártót vásárolt az Eckes-Granini Németországban
Európa egyik vezető gyümölcslégyártója, az Eckes-Granini megvásárolta Németországban a gyümölcsital-koncentrátumok…
Tovább olvasom >Megjelent a Trade magazin 2024/12-2025/1. száma
A digitális verzió ezúttal is bővített formában, 192 oldalon jelent meg. Alább, a levél alján…
Tovább olvasom >Visszafogott év után erős az ünnepi szezon
Az online vásárlók 74%-a, mintegy 3,1 millió fő készül az…
Tovább olvasom >