CBRE: Budapest a nyolcadik legvonzóbb európai város az ingatlan-befektetők körében
Budapest lett a nyolcadik legvonzóbb európai város az ingatlan-befektetők körében, megelőzve Prágát és Münchent – derül ki a CBRE nemzetközi ingatlan-tanácsadó legfrissebb kutatásából.
A CBRE befektetési felmérése szerint Európa 2016-ban jelentős mértékű tőkére számíthat az ingatlanpiacon. A befektetések iránti érdeklődés növekedése mellett fontos változás, hogy három év után az első osztályú ingatlanok újra fontosak a befektetőknek.
Tavaly a megkérdezettek 29 százaléka, idén már 41 százaléka szerint az első osztályú ingatlanok a legvonzóbb célpontok, ami részben jellemzi a befektetők aggodalmát a gazdasági kilátások iránt – közölte a CBRE az MTI-hez eljuttatott összefoglalójában.
A befektetők megosztottak voltak a célországokkal kapcsolatban, Németország végzett az első helyen, majd az Egyesült Királyság, Spanyolország, Hollandia, Franciaország és Lengyelország következett.
Az idei felmérésben a legjelentősebb változás a közép- és kelet-európai régió felértékelődése volt. A tavalyi 6 százalék után a válaszadóknak már 23 százaléka jelölte meg befektetési célpontjának a térséget, amit a CBRE szerint részben a befektetők „hozamvadászata” magyaráz. Tavaly a második félévben jelentősen esett az első osztályú ingatlanok hozama Nyugat-Európában, így a Közép- és Kelet-Európában elérhető hozamfelár nőtt, ami a régiót még vonzóbbá tette a piaci szereplők számára.
A városokat vizsgálva London megőrizte vezető szerepét, a befektetők 15,1 százaléka nevezte meg leginkább preferált városának, ám előnye egyre kisebb. Budapestet megelőzte még Madrid, Párizs, Berlin, Amszterdam, Varsó és Milánó.
Az ingatlanszektorokat tekintve az irodák maradtak a leginkább, 37 százalékban kedveltek, míg a lakóingatlanok megítélése javult a legnagyobb mértékben egy év alatt, 5-ről 12 százalékra.
A fogyasztói bizalom javulása, illetve a lakossági fogyasztás emelkedése a kiskereskedelmi ingatlanokat is vonzóbbá tette, a 2015-ös 22 százalékról 2016-ra 27 százalékra nőtt az üzlethelyiségeket és bevásárlóközpontokat befektetési célpontul megnevező befektetők aránya. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Egy kutatás szerint érdemes Budapestre többször visszatérni
Kutatást készített a Danubius Hotels a budapesti szállodáikba látogató külföldi…
Tovább olvasom >Az irodapiacon túlkínálat, a kiskereskedelmi ingatlanok és szállodák terén visszatérő kereslet várható 2025-ben
A magyar kereskedelmi ingatlanpiacot jelenleg a tranzakciószámok csökkenése és a…
Tovább olvasom >Túlturizmus vár Budapestre, miközben stagnál a vidéki vendégek száma
Júliusban tovább csökkent a belföldi vendégek száma és az általuk…
Tovább olvasom >További cikkeink
GKI elemzés: Miért élnek szűkösebben a magyar háztartások, mint bárki más az EU-ban?
Képzeljük el, hogy minden uniós ország lakói egy nagy áruházban…
Tovább olvasom >KSH: az ipari termelői árak 2025. májusban az előző hónaphoz képest 0,7 százalékkal mérséklődtek, az egy évvel korábbihoz képest átlagosan 6,9 százalékkal növekedtek
2025 májusában az ipari termelői árak átlagosan 6,9 százalékkal meghaladták…
Tovább olvasom >A fogyasztás húzza a gazdaságot
Az Egyensúly Intézet friss előrejelzése szerint a magyar gazdaság idei…
Tovább olvasom >