Brit szendvicsgyár: „Nemcsak magyarokat toborzunk”
Cáfolta hétfőn az egyik legnagyobb nagy-britanniai élelmiszeripari vállalat, hogy épülő angliai szendvicsgyártó üzemébe kizárólag magyar munkaerőt toborozna.
Az ír tulajdonú Greencore, amely évi 430 millió szendvicset gyárt a legnagyobb brit szupermarket-hálózatok számára, a közép-angliai Northampton városában építi új üzemét 30 millió fontos (csaknem 12 milliárd forintos) beruházással.
A Daily Mail című konzervatív brit tömeglap, amely EU- és bevándorlásellenes alapállásáról ismert, hétfőn felháborodott hangvételű elsőoldalas cikket közölt arról, hogy a Greencore 300 magyar munkavállalót toboroz a 2016-ban megnyíló northamptoni üzembe, miután az álláshirdetésekre a helybéliek közül alig jelentkezett valaki.
A cikk szerint, amely a „Hát nincs már senki Nagy-Britanniában, aki képes lenne megcsinálni egy szendvicset?” szalagcímmel jelent meg, az angol városban nyolcezer a nyilvántartott munkanélküliek száma, ami helyi szinten megfelel a 6,8 százalékos országos munkanélküliségi rátának, ám a közeli Lutonban 8,7 százalék, Corby városában 9,5 százalék az állástalanok aránya.
A Mail szerint Magyarországon alig haladja meg a 7 ezer fontot az éves átlagkereset, ám a northamptoni üzem majdani munkavállalói akkor is csaknem kétszer ennyit keresnének, ha csak a törvényes brit minimálbért kapnák.
A Greencore szóvivője azonban hétfő este az egész sztorit cáfolta a Northampton Chronicle & Echo című helyi hírportálnak nyilatkozva.
Az illetékes kijelentette, hogy összesen sem keresnek az új üzembe 300 munkatársat – a gyárban 250-en dolgoznak majd -, és az sem igaz, hogy a cég csak magyarokat toboroz. A szóvivő szerint a vállalat „felvételi felhívások egész sorát” tette közzé helyben, és nagyon meg van elégedve helybéli jelentkezők számával.
Az EU-bevándorlás mára a brit belpolitika első számú vitatémájává vált, és az uniós társállamokból – főleg a közép- és kelet-európai EU-tagállamokból – érkező munkavállalók nagy száma a legfőbb hivatkozási alapja az unión belüli szabad munkaerőmozgás korlátok közé szorítását szorgalmazó kormányzati megnyilvánulásoknak.
David Cameron brit miniszterelnök az elmúlt hetekben több nyilatkozatában is kijelentette, hogy a brit kormány álláspontja szerint nem lehet feltételek nélküli jognak tekinteni az Európai Unión belüli szabad munkaerőmozgást. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
A Lidl kiadta 3. fenntarthatósági jelentését
Megjelent a Lidl Magyarország 2022/2023-as üzleti évekre vonatkozó fenntarthatósági jelentése.…
Tovább olvasom >Tíz millió forintnyi tetőcserepet ajánlott fel a törökbálinti Tábitha Hospice Ház építéséhez a Wienerberger
Tizenharmadik alkalommal indult el a „Jónak lenni jó!” adománygyűjtő aktivitás,…
Tovább olvasom >Zárás után extra vásárlási lehetőséggel várja törzsvásárlóit az Auchan
December 14-én záróra után különleges vásárlási lehetőséget biztosít Bizalomkártyás törzsvásárlóinak…
Tovább olvasom >