Bővítik a Kiváló Minőségű Élelmiszer termékkategóriáit
Hamarosan bővülhet a Kiváló Minőségű Élelmiszer védjegy termékkategóriáinak száma – közölte a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) hétfőn az MTI-vel.
A közlemény szerint a gyártók és fogyasztók körében is egyre népszerűbb védjegyet 14 kategóriában 50 féle termékre lehet elnyerni, ezek között van tejtermék, húskészítmény, pékáru, friss, feldolgozott és gyorsfagyasztott zöldség, valamint gyümölcs is.
Védjegyhasználati joggal jelenleg 133 termék rendelkezik, amelyek közül 113 gyártói, 20 pedig kiskereskedelmi márkás élelmiszer – tették hozzá.
A kamara a Felelős Élelmiszergyártók Szövetségével (FÉSZ) folyamatosan dolgozik az ÉLBC (Élelmiszerlánc-biztonsági Centrum Nonprofit) Kft.-vel az új pályázati felhívások kialakításán, a közeljövőben dúsított tésztából készült tartós péksütemények, uborka, rizs, zsemlemorzsa és sütőtök termékkörre nyílhat meg a pályázási lehetőség – írták.
Kiemelték, hogy a Magyarországon bejegyzett 46 élelmiszer tanúsító védjegy közül az egyetlen, nemzeti minőségrendszerként is elismert védjegy a Kiváló Minőségű Élelmiszer (KMÉ). A 2020-ban elindult tanúsító védjegy első pályázati felhívása 2020 februárjában jelent meg.
Kitértek a védjegy arany fokozatára is, amelynek pályázati lehetőségét a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Termékmustra előzi meg. Ennek során a Nébih által koordinált laboratóriumi, valamint érzékszervi és csomagolástesztből álló vizsgálatsorozat történik, amelynek célja az adott termékkör szereplőinek összehasonlítása.
A KMÉ-védjegy használati jogát három évre kaphatják meg a gyártók és a forgalmazók. Ez idő alatt kötelező önellenőrzések és utóellenőrzések biztosítják, hogy a pályázó és a védjegyet viselő termék is a teljes védjegyhasználati ciklusban megfeleljen a tanúsítási követelményeknek – olvasható a kamara közleményében.
Kapcsolódó cikkeink
A legszebb és legfrissebb fenyőfák idén is a termelői vásárokon kaphatók
Az idén is szebbnél szebb fenyőfák közül válogathatnak a vásárlók…
Tovább olvasom >A beszállítói és beszerzői célok ugyanazok, de csatornánként mások a kihívások és tervek – Együtt okosodtunk (Business Days 2024 1. rész)
Keddtől a kiskereskedelem tudományában mélyedhettek el az FMCG-szabadegyetem hallgatói a…
Tovább olvasom >AM: végéhez ért az idei betakarítás és a vetés
Befejeződtek az idei évben az őszi betakarítási és a vetési…
Tovább olvasom >További cikkeink
Fenntarthatóság és egészség: a növényi alapú tejtermékek térhódítása Magyarországon
Az elmúlt években a növényi alapú tejtermék-alternatívák nemcsak globálisan, hanem…
Tovább olvasom >Drágul a tej és a tejtermékek: mi áll az árak emelkedése mögött?
A tej és tejtermékek ára az elmúlt hónapokban jelentős növekedést…
Tovább olvasom >Fenntartható csomagolás: fókuszban az újrahasznosítás és a körforgásos gazdaság
A csomagolás az ellátási lánc egyik kulcseleme, ahol a fenntarthatóság…
Tovább olvasom >