Bisnode: a legkockázatosabb iparág az élelmiszeripar
Tavaly 9,3 százalékkal csökkent a gazdasági társaságokat érintő megszűnési eljárások száma, így hetedével kevesebb nemfizetési eljárást kezdeményeztek – derül ki a Bisnode Magyarország Kft. legfrissebb, tavalyi évről szóló elemzéséből, amelyet hétfőn juttattak el az MTI-nek.
Az elemzés szerint a felszámolások mellett a kényszertörlések száma is jelentősen visszaesett: tavaly közel 1100-zal kevesebb felszámolási eljárás és 4100-zal kevesebb kényszertörlés indult, így az előbbiek száma minimálisan haladta csak meg a 6800-at, míg utóbbi megközelítette a 19 ezret.
A felszámolások és kényszertörlések 2014-es tetőzése óta évről évre csökkent ezen két eljárástípus gyakorisága, így számuk 2017 végére összesen 56,9 százalékkal esett vissza.
A csődeljárások száma is további 28 százalékkal csökkent, a 2016-os 50 eljárás helyett mindössze 36 cég kezdeményezett csődeljárást maga ellen. A közel harminc százalékos éves visszaesés 2017 utolsó negyedévének az eredménye, amikor mindössze 4 csődeljárás indult az egy évvel korábban regisztrált 17 helyett.
A végelszámolások száma az utolsó negyedévben 44,9 százalékkal emelkedett 2016 azonos időszakához képest, így éves szinten 17,5 százalékkal több vállalkozás kezdeményezte így a megszűnését. Ezzel a végelszámolás maradt a második legnépszerűbb megszűnési mód évi 10 148 eljárással. Ez az eljárástípus 2015-ben volt a legkevésbé gyakori, majd 2016-ban 9,8 százalékos emelkedést követően 8640-re növekedett – írták.
A tíz legkevésbé kockázatos iparág listáját a Bisnode mutatói alapján a humán egészségügyi, szociális ellátás vezette 2017-ben, második az oktatás, és 3. a számítógép, elektronikai, optikai termékek gyártása. A legkockázatosabb iparág az élelmiszeripar, és a gépjárműipar lettek, a vendéglátóipar tavaly elvesztette vezető helyét, és 3. lett. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
OPTEN: középpontban ismét a felszámolások
Technikai stagnálás szeptemberben, várható cégszám csökkenés októberben. Mérsékelt cégalapítási kedv,…
Tovább olvasom >Márkaépítés üzleti díjak útján
Minden márka folyamatosan szembesül az ügyfelekért folytatott hatalmas versennyel, amelyben…
Tovább olvasom >Elrendelték az Ital Magyarország Kft. felszámolását
Közel másfél milliárd forint a tartozással indították el az Ital…
Tovább olvasom >További cikkeink
Paradigmaváltás küszöbén az élelmezésben – A Lánchíd Klub szeptemberi ülésének vendége volt: Szöllősi Réka élelmiszer-politikai szakértő
Hátrányból indulunk! Egy globális paradigmaváltás küszöbén állunk! 2030-ig a G20…
Tovább olvasom >BMI: Mélyülő zsugorodás októberben
A Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított októberi értéke: 47,6.…
Tovább olvasom >GKI: Versenyképességi reformok szükségessége az EU-ban és Magyarország szerepe a változásokban
Az Európai Uniónak jelentős reformokra van szüksége a Draghi jelentés…
Tovább olvasom >