Az üzleti utazások szektora is a koronavírustól szenved
A világ üzleti utazási szektora összesen nagyjából 820 milliárd dollárt bukhat a bevételeiből a koronavírus-járvány miatt. A veszteségek nagyjából a fele várhatóan Kínát sújtja majd – idéz egy friss elemzést az origo.
A legnagyobb pofont az ázsiai utazási iparág szenvedheti el. A Global Business Travel Association (GBTA) felméréséből ugyanis az derült ki, hogy minden négy megkérdezett vállalatból három úgy nyilatkozott, törölte vagy elhalasztja a Kínába, Hongkongba, Tajvanra, valamint Ázsia más országaiba irányuló üzleti útjainak jelentős részét.
A GBTA friss véleménye ráadásul sokkal durvább, mint amit februárban jósolt a szervezet. A mostani 820 milliárdos veszteségre vonatkozó prognózissal szemben ugyanis februárban még csak 560 milliárd dolláros bukást vetítettek előre 2020 egészére.
Ez a szám azonban kimondottan az üzleti utazásokkal összefüggő bevételekre vonatkozik, így adódik az eltérés a magánutak lemondásából adódó bevételkiesések, illetve a jelenlegi prognózis között.
A szervezet vezetője, Scott Solombrino kiemelte, a koronavírus a szektorban érdekelt vállalatok nyereségeit is erősen le fogja húzni. Hozzátette, nem szabad alulbecsülni a járvány hatásait az iparágra – illetve a szélesebb gazdaságra.
Kínában egyébként a járvány kitörése óta az üzleti utak 95 százalékát törölték, és a friss várakozások szerint az ország 401,1 milliárd dollárt bukhat csak ennek következtében.
A második legnagyobb veszteséget Európa könyvelheti el, 190,5 milliárd dollárral.
Az egyes konkrét szektorok tekintetében a légitársaságok és a szállodák tipikusan a legnagyobb haszonélvezői az üzleti utaknak, vagyis jelen esetben ez a két iparág szenvedheti el a legnagyobb bevételkieséseket, főleg ha a járvány terjedése nem áll meg – tette hozzá a szervezet. (origo)
Kapcsolódó cikkeink
GKI elemzés: Stagnálás közelében a feldolgozóipari munkatermelékenység
A magyar gazdaságfejlesztési stratégia egyik központi eleme a magyar ipar…
Tovább olvasom >A vásárlók idén karácsonykor a technológia segítségével vadásznak majd a legjobb ajánlatokra
A kutatások szerint az ajándékvásárlási szezon már október végén elkezdődik.…
Tovább olvasom >Új szemléletű elemzést készített a KSH és a METU az iparról
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) és a Budapesti Metropolitan Egyetem…
Tovább olvasom >További cikkeink
Digitális formában is elérhetővé válik a SZÉP-kártya 2025-től
2025. szeptember 1-jétől jelentős változás lép életbe a SZÉP-kártya felhasználásában:…
Tovább olvasom >A MOL Campus mindkét étterme, a Virtu és a Zazie is Michelin ajánlást kapott
Mindössze egy évvel a megnyitásukat követően a MOL Campus mindkét…
Tovább olvasom >