Az online újabb fellendülését várja a Forrester
A Forrester az online kiskereskedelmi kiadásoknak a legnagyobb európai országokban való jelentős növekedésére számít az elkövetkező években: az amerikai kutatócég évente átlagosan 9,2%-os növekedést vár.
A Forrester ezt öt, együttesen a nyugat-európai bruttó hazai termék (GDP) 70%-át adó ország (Németország, az Egyesült Királyság, Franciaország, Olaszország és Spanyolország) online kiskereskedelmi előrejelzéseiről szóló, nemrégiben közzétett jelentésében hozta nyilvánosságra.
A kutatócég megjegyzi, hogy az online és az offline kiskereskedelmi kiadásokat egyaránt nagyban befolyásolta az elmúlt években a pandémia, a globális ellátási lánc problémák, az infláció és a gazdaság gyengélkedése.
Ismét növekszik az online kiskereskedelem
Az online kiskereskedelmi forgalom a 2020-as és 2021-es rendkívül erős növekedés után 2022-ben negatív növekedést tapasztalt. A kiadások 2023-ban ismét emelkedtek, de nem a korábban látott mértékben – olvasható a Forrester blogbejegyzésében.
„Bár az online kiskereskedelmi forgalom növekedése 2023-ban visszatért a pozitív tartományba, jóval elmaradt a 2014 és 2019 közötti, a járvány előtti évek átlagos növekedésétől”.
Pandémia előtti szintek
A Forrester várakozásai szerint az online kiskereskedelmi forgalom növekedése 2024-ben és azt követően „visszaáll a járvány előtti szintre”. A kutatócég előrejelzése szerint az európai top 5 ország online kiskereskedelmi forgalma a 2023-as 372 milliárd euróról 2028-ra 579 milliárd euróra nő, ami ötéves, nem kevesebb mint 9,2%-os éves növekedési ütemet jelent.
A vizsgált öt országban az online kiskereskedelmi kiadások várható növekedése elérheti összesen a 207 millió eurót, azaz 56%-ot a következő öt évben. A Forrester előrejelzései szerint az online kereskedelem újbóli fellendülésnek indult. Az előrejelzés egybecseng a GlobalData előrejelzésével, amely 2027-ig 9%-os növekedést vár az európai e-kereskedelemben.
Online kiskereskedelmi penetráció
A kutatócég szerint az évek óta tartó folyamatos növekedés után 2022-ben az online kiskereskedelmi penetráció csökkent, 2023-ban pedig stagnálásnak lehetünk szemtanúi. A kutatócég várakozásai szerint az említett öt ország együttes online kiskereskedelmi penetrációja a 2023-as 16%-tól 2028-ra 22%-ra emelkedik, és ebből a legjelentősebb arányt az Egyesült Királyság képviseli.
Kapcsolódó cikkeink
Bevezeti az Easy Ship szolgáltatást az Amazon Európában
Az Amazon elindítja Easy Ship szállítási megoldását Európában, elsőként a…
Tovább olvasom >Új szintre lépett a régiós e-kereskedelem
A Pepita Group Zrt. hazai bruttó forgalmát több mint 24…
Tovább olvasom >Vizsgálja a GVH az eMAG vállalkozástámogatási vállalásainak teljesítését
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) vizsgálja, hogy az eMAG vállalásának megfelelően…
Tovább olvasom >További cikkeink
KSH: januárban 5,5 százalékkal haladták meg átlagosan a fogyasztói árak az előző év azonos hónapi értékeket
2024. januárhoz viszonyítva az élelmiszerek ára 6,0 százalékkal nőtt, ezen…
Tovább olvasom >Nagy Márton: A januári magasabb fogyasztói árszint átmeneti jelenség
Nagy Márton szerint elfogadhatatlan a magas élelmiszerinfláció, a kormány minden…
Tovább olvasom >NGM-szóvivő: január utolsó napjaiban már korrigáltak az árak
A KSH közlése szerint 2025. januárban a fogyasztói árak átlagosan…
Tovább olvasom >