Az okostelefonos fizetések száma 49 százalékkal nőtt januárban
Az okostelefonos fizetések száma 49 százalékkal nőtt januárban az egy évvel korábbihoz képest. Ez 58 százalékos forgalomnövekedéssel párosult – közölte a K&H. A különböző alternatívák közül a Google Pay-fizetések érték el a legjelentősebb növekedést: a tranzakciók száma 53 százalékkal emelkedett, az elköltött összeg pedig 60 százalékkal lett magasabb. Ugyanakkor az egy tranzakcióra jutó összeg alapján az Apple viszi a prímet.
Folytatódik az okostelefonos fizetések szárnyalása: a múlt év után idén januárban is jelentősen nőtt a tranzakciók száma, valamint a vásárlások összege – közölte a K&H a legfrissebb saját adatok alapján.
Meglepetések sorozata
Az év első hónapjában összesen közel 4,6 millió alkalommal fizettek okostelefonnal a pénzintézet ügyfelei, ami 49 százalékkal haladja meg a tavaly januári szintet. A tranzakciók összege 58 százalékos bővüléssel megközelítette a 35 milliárd forintot.
“Viszonylag új fizetési megoldásról van szó, ezért minden hónapban számítunk bővülésre, de a számok gyakran meglepően dinamikus növekedésről tanúskodnak. A januári adatok alapján az is látszik, hogy egyre többen választják a biztonságos és kényelmes okostelefonos fizetést” – kommentálta az adatokat Árva András, a K&H lakossági szegmensért felelős marketing vezetője.
Melyikkel, mennyit?
Az is kiderül a K&H összesítéséből, hogy a különböző fizetési alternatívák közül a Google Pay esetében 1,7 millió januári tranzakcióra 11,6 milliárd forintos költés jutott. Előbbi 53, utóbbi 60 százalékos – vagyis az átlagot meghaladó – emelkedést jelent éves alapon. Az Apple Pay-fizetések száma 47 százalékkal 2,8 millióra nőtt, az ezekhez köthető forgalom pedig 58 százalékkal 23 milliárd forintra gyarapodott. Visszafogottabb, de még mindig két számjegyű pluszt ért el a másik két megoldás: a Garmin Pay-nél a fizetések száma 29 százalékkal 21 ezerre, a Xiaomi Pay-nél pedig 18 százalékkal 6 ezerre nőtt. A forgalom az előbbinél 26 százalékkal 157 millióra, utóbbinál 23 százalékkal 34 millió forintra hízott. Az egy okostelefonos fizetésre jutó átlagérték januárban 7576 forintot tett ki. Az Apple Pay-nél ugyanez meghaladta a 8100 forintot, a Google Pay-t pedig 6713 forint jellemezte. A garminosok 7406 forintot, a xiaomisok 5743 forintot költöttek egy-egy alkalommal.
Árva András beszélt arról is, hogy a pénzintézet digitális fejlesztéseinek köszönhetően tavaly november óta nemcsak a bankkártyák, hanem a K&H-s SZÉP-kártyákat is be lehet „költöztetni” az okostelefonokba, és így érintésmentesen lehet velük fizetni. Egyelőre még nem minden elfogadóhelyen van erre lehetőség, de folyamatosan bővül ez a fizetési mód is az elfogadóhelyi hálózatban.
Kapcsolódó cikkeink
K&H Elemzői kommentár: Élbolyban a forint
A forint, a lengyel zloty és a cseh korona a…
Tovább olvasom >K&H: összefogás a fővárossal a klímasemlegesség jegyében
Budapest Főváros és a K&H Bank aláírta azt az együttműködési…
Tovább olvasom >K&H: anyagi biztonság? nagyon vegyes a kép
A középkorú magyarok 26 százaléka rendelkezik 589 ezer forintos jövedelemmel,…
Tovább olvasom >További cikkeink
GKI elemzés: Miért élnek szűkösebben a magyar háztartások, mint bárki más az EU-ban?
Képzeljük el, hogy minden uniós ország lakói egy nagy áruházban…
Tovább olvasom >KSH: az ipari termelői árak 2025. májusban az előző hónaphoz képest 0,7 százalékkal mérséklődtek, az egy évvel korábbihoz képest átlagosan 6,9 százalékkal növekedtek
2025 májusában az ipari termelői árak átlagosan 6,9 százalékkal meghaladták…
Tovább olvasom >A fogyasztás húzza a gazdaságot
Az Egyensúly Intézet friss előrejelzése szerint a magyar gazdaság idei…
Tovább olvasom >