Az OECD országaiban 5,1 százalékra csökkent a munkanélküliég márciusban
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) 37 tagállamában a munkanélküliség átlagosan 5,1 százalékra csökkent márciusban az egy hónappal korábbi 5,2 százalékról.

Öt százalék körülre csökkent a munkanélküliség az OECD-országokban
A mutató tizenegyedik hónapja csökken vagy stagnál. Egy éve márciusban a ráta 6,5 százalékon állt – közölte az OECD. Az idei márciusi munkanélküliség már a 2020. februári, a koronavírus-járvány kezdete előtti utolsó hónapban mért 5,3 százalék alatt van.
Az OECD-országokban februárhoz képest márciusban 579 ezerrel, 34 millió 605 ezerre csökkent a munkanélküliek száma, ami 900 ezerrel kevesebb a 2020 februári szintnél.
A nők körében a munkanélküliség 5,3 százalékra csökkent márciusban a februári 5,4 százalékról, a férfiak esetében a mutató 5,1 százalékról 5 százalékra javult. A fiatalok (15-24 év közöttiek) esetében a mutató 11,1 százalékról 10,9 százalékra, a 25 év felettiek körében pedig 4,5 százalékról 4,4 százalékra csökkent.
Az euróövezetben márciusban 6,8 százalékra mérséklődött a munkanélküliség az egy hónappal korábbi 6,9 százalékról, az Európai Unióban 6,3 százalékról 6,2 százalékra, az Egyesült Államokban 3,8 százalékról 3,6 százalékra, Japánban 2,7 százalékról 2,6 százalékra, Kanadában pedig 5,5 százalékról 5,3 százalékra csökkent. Nem végleges adatok szerint idén áprilisban a munkanélküliségi ráta 3,6 százalékon stabilizálódott az Egyesült Államokban, míg Kanadában enyhén tovább csökkent, 5,2 százalékra, ami a legalacsonyabb szint az összehasonlítható adatok 1976-os megjelenése óta.
Az OECD honlapjára szerdán felkerült adatok szerint Magyarországon márciusban 3,2 százalékos munkanélküliséget mértek a februári 3,7 százalék után. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Befektetői felmérés: markánsan romlanak a globális üzleti szektor idei világgazdasági növekedési várakozásai
Markánsan romlanak a globális üzleti szektor idei világgazdasági növekedési várakozásai…
Tovább olvasom >Vámháború árnyékában – Felforgatja-e a világgazdaságot az amerikai protekcionizmus?
Új szakaszába lépett az Egyesült Államok és Kína között évek…
Tovább olvasom >A foglalkoztatottsági adatok alapján Magyarország Európa élmezőnyéhez tartozik
A Központi Statisztikai Hivatal adatai alapján 2025 februárjában közel 4,7…
Tovább olvasom >További cikkeink
GKI Elemzés: EU-s források nélkül csak döcögne a hazai gazdaság
Idén május 1-én ünnepeljük uniós csatlakozásunk 21. évfordulóját. EU-s tagságunknak…
Tovább olvasom >NGM: mindig fellépünk az indokolatlan áremelés ellen, a következő hónapokban tovább csökkenhet az infláció
Áprilisban az infláció mértéke 4,2 százalékra, míg az élelmiszerinflációé 5,4…
Tovább olvasom >A vártnál magasabb lett az április infláció
Áprilisban 4,2 százalékos volt az éves infláció, havi szinten pedig…
Tovább olvasom >