AZ MVI javaslata a társasági adóelőleg ügyében
A Magyar Vendéglátók Ipartestülete felhívja a kollégák figyelmét arra, hogy a helyi iparűzési adóhoz hasonlóan a társasági adóelőleg megfizetése is a beszámolóval lezárt üzleti év, vagyis a 2019-es év adatai alapján történik.

Kérhető az adóelőleg mérséklése vagy megfizetésének elengedése
A koronavírus-járvány negatív gazdasági hatásaként a vendéglátó vállalkozások döntő többségének a 2020-as forgalma jelentősen elmaradt a 2019-es évhez képest, ezért sokaknak problémát jelenthet 2021-ben a 2019-es év forgalmai adatai alapján az adóelőleg megfizetése.
Emiatt szeretnénk felhívni a figyelmüket arra, hogy a negyedéves fizetési határidő – április 20-a és július 20-a – előtt a NAV-nál kérhetik az adóelőleg mérséklését vagy megfizetésének elengedését.
A társasági adó mérséklését célzó kérelmüket a NAV által készített ELOLEGMOD beadványon keresztül tehetik meg – ITT.
Kapcsolódó cikkeink
Jelöljön Ön is, ki kapja a Gundel-díjat 2025-ben!
A Magyar Vendéglátók Ipartestülete Gundel Károly vendéglős és gasztronómiai szakíró…
Tovább olvasom >NAV: közel háromezer hamis parfümöt találtak a pénzügyőrök egy bolgár kamionban
Közel háromezer hamis parfümöt találtak a pénzügyőrök egy bolgár kamionban…
Tovább olvasom >NAV: hatszázezer forintos éves bevételig adómentes lehet a saját termelésű gyümölcs árusítása
Hatszázezer forintos éves bevételig adómentes lehet a saját termelésű zöldség-,…
Tovább olvasom >További cikkeink
Új irányt vesz az Auchan: kisebb boltokkal lépne szintet a hipermarketlánc
Az Auchan Magyarország új stratégiát hirdetett: a következő években kisebb…
Tovább olvasom >Jelöljön Ön is, ki kapja a Gundel-díjat 2025-ben!
A Magyar Vendéglátók Ipartestülete Gundel Károly vendéglős és gasztronómiai szakíró…
Tovább olvasom >