Az idén tíz éves Summa Artium újra árverést rendez
A Summa Artium Díjat immár nyolcadik alkalommal adják át a kultúra- és művészetpártoló vállalatoknak és magánszemélyeknek. A szakmai zsűri már kiválasztotta azt a 8 jelöltet, amelyek közül három elnyeri a díjat a március 11-én megrendezett Mecénás Napon.
Két év szünet után a Summa Artium újra kulturális projekt árverést is tart a Mecénás Napi Gálán, amelynek második részében díjjal jutalmazza a művészeti mecenatúra jeles képviselőit. Az elismeréseket 2005 óta adják át, és azóta rendezik meg a Mecénás napi árverést is. A kezdeményezéssel a Summa Artium célja, hogy közelebb hozza egymáshoz a kulturális és az üzleti világot, így segítve a mindkét fél számára értékes együttműködések megvalósulását.
Idén új helyszínen, a Budapest Music Centerben rendezik meg az eseményt, ahol a projektek elárverezése során a főtámogatókhoz társtámogatók is csatlakozhatnak 50-100 ezer forintos adományaikkal. Ebben az évben újdonság, hogy a szervezet stratégiai együttműködésre lépett régi partnerével, a NIOK által létrehozott adjukossze.hu kezdeményezéssel, amely egy „crowdfunding” típusú, új portál. A kooperáció lényege, hogy a kilenc projektre összegyűjtött összegeket felhelyezik az oldalra, ahol még további 90 napig gyűjthetnek a projektgazdák, akár 1000 forintos összegeket, így a Mecénás Nap résztvevőin túl, bárki csatlakozhat a projektek támogatóihoz.
A Summa Artium Díj zsűrije az előválogatás során 8 jelöltet választott ki, amelyek közül a március 11-én megrendezett Mecénás Napon hirdetnek nyerteseket. A jelöltek a következők:
A Kortárs művészetért kategória jelöltjei: Fundamenta-Lakáskassza Zrt. (Amadeus Művészeti Alapítvány); MOL Nyrt. (Szépművészeti Múzeum); Vill-Korr Hungária Kft. (Győri Nemzeti Színház/Kisfaludy Alapítvány). A díj olyan vállalatnak adható, amely következetesen, kitartóan támogatja a kortárs kultúrát és a legeredetibben használja ki az együttműködésben rejlő lehetőségeket.
A Projekt kategória jelöltjei: AEGON Magyarország Általános Biztosító Zrt.— Magyartanárok Egyesülete; Danubius Hotels Group — Szépművészeti Múzeum; Uniqa Biztosító Zrt. — Esterházy Alapítvány. A díjat az az üzleti – kulturális együttműködési projekt nyerheti el, amelynél az együttműködők erőforrásainak újszerű felhasználása mindkét fél számára előnyös módon hasznosul, és a sikert nem a befektetett pénz összege jelenti.
Az év Patrónusa kategória jelöltjei: Dr. Bródy Péter és Mészáros Zoltán. A díj annak az üzletembernek adható, aki szaktudását, avagy magánvagyonát fordítja közhasznú kulturális és művészeti célok segítésére.
„Az idei év igen jelentős számunkra, hiszen közel egy évtizede rendezzük meg a Mecénás Napot, melyen a jelenlévő cégvezetők, mecénások licitálhatnak az egyes kulturális projektekre. Kezdeményezésünkkel 2005 óta több mint 70 millió forint támogatáshoz sikerült hozzájuttatnunk 63 különféle kulturális projektet. A jövőben továbbra is elsődleges célunknak tekintjük a szellemi tudás, a művészet támogatását, mellyel a hazai kulturális élet fejlődését is szeretnénk elősegíteni”– mondta Török András, a Summa Artium igazgatója.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Protechtor Future Summit: A gazdasági-politikai szakértők már az összeomlást várják, a cégvezérek körében viszont töretlen az optimizmus
Klímaváltozás, járványok, erőforráshiány, biztonsági fenyegetések – válságok mindig is voltak,…
Tovább olvasom >Itt van most Európa legolcsóbb karácsonyi vására
Az erdélyi Nagyszeben karácsonyi vására mára Európa egyik legkedveltebb adventi…
Tovább olvasom >30%-kal kevesebb anyaghasználat már megoldás lenne a klímaválságra
A körforgásos gazdaság globális szükségszerűség: túlmutat a földrajzi határokon, és…
Tovább olvasom >