Az életünkért edzeni más dimenzió – Új podcastunk vendége Dr. Neszmélyi Emil ügyvéd volt, aki meghódította a Mount Everestet
Milyen az, amikor az ember az életéért edz, és milyen lehet egy életveszélyes kihívást teljesíteni? A FutureTalks podcast adásában dr. Neszmélyi Emil extrémsportoló, ügyvéd volt Krizsó Szilvia vendége, aki először hódította meg északról a Mount Everestet magyarként.
Vajon mi késztet arra egy ügyvédet, hogy az élete kockáztatása árán megmássza a világ legmagasabb hegyét a veszélyesebb oldalán? Neszmélyi Emil elmondása szerint egy hír adta a kezdő löketet: ”Korábban erről az oldalról magyarok nem jutottak fel az Everestre, sőt három halálos áldozatot követeltek a korábbi próbálkozások. Egykori profi kosárlabdázóként engem mindig is érdekeltek a kihívások, és ez valóban annak tűnt. Ehhez el kellett fogadnom, hogy a munka mellett a meghatározott időpontokban edzésem van. Egy ilyen veszélyes kihívásnak nem állhat neki az ember félgőzzel, tulajdonképpen én akkor ott az életemért edzettem. Tisztázzuk, az Everesten a cél a túlélés, a csúcs meghódítása csak a bónusz. Ezt a fajta kitartást egyébként az ügyvédi irodában is kiválóan lehet kamatoztatni, másrészt az ügyfelek is jobban megbíznak a nevemmel fémjelzett cégben.”
Az Everestre való felkészülés három és fél évig tartott, Neszmélyi Emilnek először is vissza kellett szereznie egykori sportolóként a hosszú távú állóképességét, ami azt jelentette, hogy nagyon sokat kellett hosszú távot futni. Ez végül a maratonokig fejlődött, illetve a Caminót is végigjárta, ami több, mint 800 kilométer gyalog. Emellett ki kellett gyúrni egy alap izomzatot, de az utolsó másfél évben például már nem lehetett erősíteni, mert el kellett tüntetni hat kiló fölösleges izmot, ráadásul a hegyen a legjobb az, ha az embernek van egy bizonyos mennyiségű zsír is a testén. Az indulás előtt kilenc-tíz hónappal derült ki, hogy Neszmélyi Emil asztmás, ennek tudatában kellett tovább készülnie, hogy az expedíciót sikerrel teljesítse.
Ezt a fajta szervezettséget és elhivatottságot az extrém sportoló nem csak a hegyen, de az üzleti életben is kiválóan kamatoztatja, hiszen folyamatosan előadásokat tart a motivációról vállalatoknak. Neszmélyi Emil egyébként nem hegymászónak tartja magát, bár több hegyet is megmászott már több kontinensen, hanem extrém sportolónak. Új célja a déli sark meghódítása a közeljövőben.
Ha kíváncsi arra, hogy mi késztet egy sportolót ilyen emberfeletti teljesítményre, akkor látogasson el a FutureTalks youtube csatornájára, ahol minden hétfőn este 8 órakor új, izgalmas tartalmak várják.
Kapcsolódó cikkeink
Önelfogadásról, önfelszabadításról és a hétköznapok ajándékáról – Együtt okosodtunk! (Business Days 2024 2. rész)
A Business Days pénteki napja az egész heti megfeszített figyelem…
Tovább olvasom >Baja Sándor: „A magyar munkavállalóknak sokkal kevésbé fontos a munka tartalma, mint európai társaiknak”
Folytatódik a Trade magazin Business Podcastja Ezt látja Baja Sándor,…
Tovább olvasom >Kánya Kata: mindenki felelős a saját életéért!
Kánya Kata nem kér a titulusokból, abban hisz, hogy mindenkit…
Tovább olvasom >További cikkeink
A magyarok többsége 50 ezer forint alatt költ karácsonyi ajándékokra, a fenntarthatóság fontos szempont, de nem elsődleges
Az ajándékozás az ünnepek elmaradhatatlan hagyománya, de mi az, ami…
Tovább olvasom >Jótékonysággal tette teljessé az év végét a Rossmann
A Rossmann Magyarország idén is számos rászoruló közösség és intézmény…
Tovább olvasom >Manpower: javuló gazdasági kilátásokat mutatnak a munkaerőpiaci visszajelzések
Javuló gazdasági kilátásokat mutatnak a munkaerőpiaci visszajelzések, a belföldi munkáltatók…
Tovább olvasom >