Az amerikai vásárlók nem bíznak az online influencerekben
A The Desire Company által készített felmérés eredményei rávilágítanak az online befolyásolók hatékonyságának korlátaira: az online szakértői értékelési platform megbízásából 1000 amerikai felnőtt körében végzett felmérés szerint, amelyet eredetileg a Chain Store Age-nek adtak ki, szinte minden válaszadót (90%) befolyásol a termékinformációk mennyisége az online vásárlás során. Ez azonban nem feltétlenül jelenti, hogy az online influencerekre hallgatnának.

A válaszadók túlnyomó többsége (87%) azt mondta, hogy valószínű, hogy az influencerek nem is használják az általuk hirdetett termékeket
Valójában a válaszadók túlnyomó többsége (87%) azt mondta, hogy valószínű, hogy az influencerek nem is használják az általuk hirdetett termékeket, és
csak 11% gondolja úgy, hogy a több millió követővel rendelkező közösségi média influencer megbízható információforrás.
Átlagosan több mint négy az ötből (82%) azon válaszadók közül, aki az influencer pitchje alapján vásárolt valamit, azt mondja, hogy volt valamilyen negatív tapasztalata a termékkel kapcsolatban, a leggyakoribb az, hogy a termék nem felelt meg az influencer állításainak (41%) ).
A vásárlási döntések meghozatalakor azonban a válaszadók több mint fele (53%) leginkább a termékszakértők ajánlásaira hagyatkozik. Körülbelül ugyanennyi (51%) ért egyet azzal, hogy egy szakértő termékbemutató az egyetlen vélemény, amelyre szükségük van ahhoz, hogy magabiztosak legyenek vásárlási döntéseikben.
A millenniumi generáció tagjai azt mondták, hogy csak szakértő termékbemutatókra van szükségük (63%), ezt követik a Z generáció (55%), az X generáció (49%) és a boomer (41%) válaszadók.
„A közösségi média befolyásolói az internet óriásplakátjaivá fejlődtek” – mondta Eric Sheinkop, a The Desire Company társalapítója és vezérigazgatója. „Nagyszerűek a tömeges tudatosság terjesztésében, de nem képesek megfelelően felvilágosítani a fogyasztókat a termékekről. A fogyasztók belefáradtak a hatalmas mennyiségű online félretájékoztatásba, amikor online vásárolnak. Nyilvánvaló, hogy a bizalom megszerzéséhez időre van szükség, minden bizonnyal hosszabb ideig tart, mint egy TikTok.”
Az 1000 amerikai felnőtt bevonásával végzett vizsgálatot a Wakefield Research független kutatócég végezte a The Desire Company megbízásából. Az onlineinfluencerek hatásával kapcsolatos megállapítások vegyesek a különböző felmérésekben. Például a Sprout Social közösségimédia-kezelési megoldásokat szolgáltató közelmúltban végzett fogyasztói tanulmánya szerint gyakorlatilag minden válaszadó (98%) azt mondta, hogy legalább egy vásárlást tervez közösségi vásárláson vagy influencer kereskedelemen keresztül 2022-ben, több mint kétharmaduk (68) %), akik legalább egyszer vásárolnak közvetlenül a közösségi médiából 2021-ben.
A 18–24 éves Z generációs válaszadók körében a vásárláshoz a legnépszerűbb közösségi platformok az Instagram, a TikTok és a Snapchat – ezek mind vizuálisan fókuszálnak. A 25 és 40 év közötti ezredfordulók számára a Reddit a legnépszerűbb; a Pinterest vezet a 41 és 56 év közötti Gen Xerek körében, a Facebook pedig a legnépszerűbb közösségi kereskedelem az 57 és 75 év közötti baby boomer válaszadók körében.
A Sprout Social tanulmány azonban azt is megállapította, hogy az online vásárlók a vásárlási döntések meghozatalakor a befolyásolókon túl néznek. A fogyasztók közösségi médiában történő vásárlásának leghatásosabb okait vizsgálva a tanulmány megállapította, hogy a három legfontosabb ok a következő:
- egy barát ajánlása,
- megjegyzések vagy termékértékelések, amelyek a márka ismeretéhez kötődnek
- egy másik hiteles személy ajánlása.
Dan Berthiaume / Chain Store Age – The Business of Retail
Kapcsolódó cikkeink
A brit vásárlók szerint nagyobb figyelmet érdemelne az élelmiszerpazarlás témája
A vásárlók 70%-a úgy véli, hogy a kiskereskedőknek fenntarthatósági (ESG)…
Tovább olvasom >Hűségprogramokkal a vásárlók lemorzsolódása ellen
A Salesforce friss Connected Shoppers felmérése szerint a kiskereskedők kétharmada…
Tovább olvasom >Megadealek kora
Bár az ügyletszám 17%-kal csökkent, de a nagy értékű vállalat-adásvételi…
Tovább olvasom >További cikkeink
Húsvéti hosszú hétvége: így alakul az üzletek nyitvatartása 2025-ben
A húsvéti ünnepek idején alaposan átalakul a hazai üzletláncok nyitvatartása:…
Tovább olvasom >A várakozásokon felül alakult az euróövezet ipari termelése februárban
Februárban a várakozásokon felüli mértékben növekedett az euróövezet ipari termelése…
Tovább olvasom >Zsigó Róbert: átlagosan majdnem húsz százalékos az árrésstop hatása
Az árrésstop bevezetésének hatására négy hét alatt átlagosan 18,6 százalékkal…
Tovább olvasom >