Az Aldinál nőnek a reálbérek az idén
Az Aldi Magyarország Élelmiszer Bt.-nél 8 százalékkal emelik a béreket januárban, míg az Aldi International IT Services Kft.-nél 6,5 százalékkal nőnek a bérek, így biztosított a reálbérek emelkedése az idén – közölte az Aldi-csoport az MTI-vel.
A 6500 foglalkoztatottal rendelkező kiskereskedelmi cégcsoportnál a közlemény szerint a szolgálati idő növekedésével minden dolgozó automatikusan magasabb bérkategóriába kerül, a béremelés így automatikusan jár.
Az intézkedés következtében az újonnan belépő áruházi fizikai dolgozók kezdő bére 8 órás munkaviszony mellett 2025. január 1-jétől havi bruttó 521 000 forintra emelkedik, míg az Aldinál eltöltött legalább 12 hónapos munkaviszony után már bruttó 541 000 forint lesz. Ebben a pozícióban bruttó 721 800 forint az elérhető legmagasabb bér – közölték.
A 8 órás munkaviszonyban dolgozó üzletvezetők havi bére január 1-jétől bruttó 979 000 forintra emelkedik, a pozícióban elérhető legmagasabb bér bruttó 1 511 800 forintra nő.
A biatorbágyi központi raktárban dolgozó logisztikai munkatársak kezdő bére 2025. január 1-jétől bruttó 577 000 forint, az elérhető legmagasabb juttatásuk bruttó 695 100 forint lesz.
Az áruházlánc az autóval munkába járás költségtérítését ez év elejétől kilométereként 40 forintra emeli, ami 33 százalékkal magasabb, mint a jogszabály által előírt adómentesen adható térítés.
Tájékoztatásuk szerint az Aldi a versenyképes bérek mellett mindenki számára ingyenes egészségügyi szűrővizsgálatokat, naponta korlátlanul fogyasztható friss gyümölcsöket és zöldségeket, valamint kedvezményes banki és telekommunikációs szolgáltatásokat biztosít dolgozóinak az országban lévő 182 áruházában – közölték.
A mintegy ezer embernek munkát adó Aldi International IT Services Kft.-nél a belépő szintű pozíciókban is már mintegy bruttó 650 000 forint lesz a bér.
Az Aldi árbevétele 2023-ban a nyilvános cégadatok szerint meghaladta a 490 milliárd forintot, az előző évi 417 milliárd forintot követően, adózás után 9,5 milliárd forint veszteséget könyvelt el az előző évi 5,9 milliárd forint nyereség után.
Kapcsolódó cikkeink
Új munkavállalói értékrend formálódik – avagy mit jelent ma a „jó munkahely”?
A Randstad globális kutatása, a Workmonitor 2025 átfogó képet ad…
Tovább olvasom >Trenkwalder: idén az első negyedévben elérte a 2250 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére
A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó…
Tovább olvasom >Szénsavmentes proseccót dobott piacra az Aldi az Egyesült Királyságban
Egyedülálló újdonságot vezetett be az Aldi a brit borpiacon: megjelent…
Tovább olvasom >További cikkeink
Terjednek a sötét mintázatok az e-kereskedelemben – és gyakoribb ellenük a hatósági fellépés is
Sürgetés, nyomásgyakorlás, költségek elrejtése vagy „csepegtetése” – egyre gyakrabban alkalmazzák…
Tovább olvasom >Történelmi csúcson a vállalati fúziók – gyorsabb eljárásokkal, mesterséges intelligenciával dolgozik a GVH
2024-ben rekordszámú vállalati összefonódás történt Magyarországon, az érintett cégek összesített…
Tovább olvasom >Fagy sújtotta a hazai gyümölcsösöket – áremelkedéssel és kínálati hiánnyal indul a szezon
Május beköszöntével egyre több szezonális gyümölcs jelenik meg a boltokban…
Tovább olvasom >