Az Agroloop 13 ezer négyzetméteres automatizált gyára mérföldkőnek számít a rovarfehérje-gyártó iparágban
Az európai fehérjekitettség egyre sürgetőbb problémát jelent az agrárszektorban: a világ hústermelésének egynegyede a háziállatok tápjában hasznosul, míg a globális szántóföldi növénytermesztés 75 százaléka takarmánycélú tevékenység.
Ennek kiváltására kínál környezetkímélő alternatívát az Agroloop: helyi élelmiszer-feldolgozók takarmány minősítésű melléktermékeit használja a lárvák etetésére, amik az alacsony értékű biomasszát magas minőségű takarmányfehérjévé és -zsírrá alakítják át. A körforgásos gazdasági modellt követő folyamat jelentősen kisebb ökológiai lábnyommal jár, mint a hagyományos állati takarmányalapanyag-termelés.
Az Agroloop több millió euró tőkebevonáson van túl, amelyet az üllői Aerozone Parkban történő fekete katonalégy lárvatenyésztési és -feldolgozási tevékenységének elindítására fordított. A takarmányfehérje gyártó vállalat hosszas előkészületek után megnyitja 13 ezer négyzetméteres automatizált üzemét, amely új távlatokat nyit a hazai agrár- és élelmiszer-gazdaság fejlesztésében. Az Agroloop célja, hogy néhány éven belül vezető szereplővé váljon a fenntartható, prémium minőségű takarmány alapanyagok és talajkondicionálók piacán, miközben meghonosítja az ipari méretű rovartenyésztést a közép-kelet-európai régióban.
Kapcsolódó cikkeink
Magyarországon indult el Közép-Európa legnagyobb rovarfehérje-gyártó üzeme
2024 decemberében kezdte meg működését Magyarország első ipari léptékű rovarfehérje-üzeme…
Tovább olvasom >Új távlatokat nyit a rovarfehérje-iparban az Agroloop és a FreezeM együttműködése
Az Agroloop takarmánycélú lárvatenyésztési és takarmányalapanyag-előállítási tevékenysége egy teljesen új…
Tovább olvasom >Rovaralapú megoldások kutatásában működik együtt az Agroloop és a Széchenyi István Egyetem
A rovaralapú megoldások közös kutatására és fejlesztésére kötött együttműködési szándéknyilatkozatot…
Tovább olvasom >