Április 30. után is fent kell tartani az ársapkákat
Az ársapkák április 30-a utáni fenntartását szorgalmazta az MSZP alelnöke szerdán.
![](https://trademagazin.cdn.webgarden.io/wp-content/uploads/2023/04/pexels-pixabay-161430.jpg)
A friss KSH-adatokra hivatkoznak
Korózs Lajos a Facebook-oldalán közvetített sajtótájékoztatón a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) friss inflációs adataira reagálva azt mondta, márciusban sem csökkent érdemben az infláció, Orbán Viktor miniszterelnök január óta háromszor vette vissza a januári béremeléseket és a nyugdíjemelést.
Hozzátette: a kormányfő visszavette az emeléseket a hiperinflációval, a világbajnok áfával és a kiskereskedelmi adóval.
Emlékeztetett arra, hogy a fogyasztói árindex egy év távlatában 25,2 százalékkal nőtt, míg a nyugdíjasinfláció ennél is nagyobb mértékben, 26,7 százalékkal emelkedett.
Az ellenzéki politikus szerint borzasztóan drágák azok a termékek, amelyekből az alacsony jövedelmű családok, a kisnyugdíjasok főznek. Ismertette azt is, hogy a gáz egy év távlatában majdnem 63 százalékkal, a tűzifa közel 56 százalékkal, a palackos gáz több mint 51 százalékkal, az áram több mint 27 százalékkal drágult.
Korózs Lajos azt mondta, április végén a kormány meg akarja szüntetni az ársapkákat, de az MSZP szerint nem szabad megszüntetni azokat, sőt újabb termékekre kell kiterjeszteni.
Sürgette az alapvető élelmiszerek áfájának nulla százalékra csökkentését, a kiskereskedelmi különadó eltörlését, a kisboltok kompenzálását az ársapkák miatt.
Kapcsolódó cikkeink
KSH: januárban 5,5 százalékkal haladták meg átlagosan a fogyasztói árak az előző év azonos hónapi értékeket
2024. januárhoz viszonyítva az élelmiszerek ára 6,0 százalékkal nőtt, ezen…
Tovább olvasom >NGM-szóvivő: január utolsó napjaiban már korrigáltak az árak
A KSH közlése szerint 2025. januárban a fogyasztói árak átlagosan…
Tovább olvasom >A GVH kész beavatkozni az élelmiszerek piacán zajló folyamatokba
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) nyomon követi az élelmiszerek piacán zajló…
Tovább olvasom >További cikkeink
KSH: januárban 5,5 százalékkal haladták meg átlagosan a fogyasztói árak az előző év azonos hónapi értékeket
2024. januárhoz viszonyítva az élelmiszerek ára 6,0 százalékkal nőtt, ezen…
Tovább olvasom >Nagy Márton: A januári magasabb fogyasztói árszint átmeneti jelenség
Nagy Márton szerint elfogadhatatlan a magas élelmiszerinfláció, a kormány minden…
Tovább olvasom >NGM-szóvivő: január utolsó napjaiban már korrigáltak az árak
A KSH közlése szerint 2025. januárban a fogyasztói árak átlagosan…
Tovább olvasom >