Anglia beleroppan a Brexitbe?
Senkit sem kell, hogy meglepjenek Nagy-Britannia uniós kilépésnek negatív gazdasági és társadalmi hatásai. Borítékolható volt, hogy rosszabb gazdasági teljesítmény és valamelyest alacsonyabb életszínvonal jellemzi majd az országot ahhoz képest, mintha az EU tagja maradt volna.

Áruhiány van sok helyen
De mivel nincs két párhuzamos világ, ezért a Brexit-párti politikusok bíztak abban, hogy mindez rejtve marad. A 100 ezer kamionsofőr hiánya miatt bekövetkező látványos zűrzavar intő jel kell, hogy legyen minden populista politikus számára, akinek megfordul a fejében az EU-s kilépés. Az unió elhagyását ugyanis még a világ egyik legfejlettebb országa sem tudta néhány karcolással átvészelni, legjobb esetben is mély, lassan gyógyuló, és olykor még fájdalmasabbá váló sebek emlékeztetik őket a kilépésre.
Együttérzést váltottak ki az emberekből azok a képsorok, amelyek a Brexit hatásai miatt problémákkal küzdő Nagy-Britanniából érkeztek az elmúlt hetekben. Senki sem tud kárörvendőn mosolyogni azon, hogy a bevándorlókra épülő ágazatokban fellépő munkaerőhiány miatt egyszer csak élelmiszer- és üzemanyaghiány lép fel. Pedig végső soron mindenki tudta – beleértve a Brexit mellett kampányoló elitet –, hogy alacsonyabb gazdasági teljesítmény, romló életszínvonal jellemzi majd az országot, és benne volt a pakliban, hogy ellátási zűrök lesznek azután, hogy elhagyják az Európai Uniót. Még akkor is borítékolható volt mindez, ha nem a hard Brexit forgatókönyv valósul meg. A rendezetlen kilépéssel azonnali szabadesés vette volna kezdetét, de nem volt kétséges, hogy a puhább Brexitet is megszenvedi a gazdaság, hiszen egész egyszerűen lehetetlen felkészülni arra, hogy egy ország egyik pillanatról a másikra szembe megy azzal a globalizációval, amelynek ő maga is fontos építőkockája.
Kapcsolódó cikkeink
Új uniós tanulmány a KAP állatjólétre és antibiotikum használatra gyakorolt hatásáról
Az Európai Bizottság új tanulmányt jelentetett meg, amelyben azt vizsgálják,…
Tovább olvasom >Az EP jóváhagyta a globális minimális társaságiadó-kulcs bevezetését
Az Európai Parlament (EP) képviselői jóváhagyták azt az európai bizottsági…
Tovább olvasom >Jobban alakult a vártnál az euróövezet gazdasági növekedése
A vártnál jobban alakult az euróövezeti gazdasági növekedés az első…
Tovább olvasom >További cikkeink
KSH: 511 400 forint a bruttó átlagkereset
Márciusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 511 400…
Tovább olvasom >Jelentősen drágul a magyar dinnye
A tavalyi árához képest 30-40 százalékkal drágulhat idén a magyar…
Tovább olvasom >A konzervipar kilátásait is rontják a piaci bizonytalanságok
Jelentősen rontják a konzervipar kilátásait az évtizedek óta nem tapasztalt…
Tovább olvasom >