Állami támogatással bővíti tatabányai üzemét a Lipóti Pékség
A Lipóti Pékség tatabányai üzemének 308 millió forintos fejlesztését a kormány 108 millió forinttal támogatja a nagyvállalati beruházási támogatási program keretében – jelentette be a nemzetgazdasági miniszter pénteken az üzemben, majd a támogatásról szóló oklevelet átadta a társaság tulajdonosának.
Varga Mihály elmondta, a nagyvállalatoknak szóló program 3 milliárd forinttal indult 2015-ben, 2016-ra a támogatási keret 15 milliárd forintra nőtt. Az első időszakban 14 hazai vállalat kapott vissza nem térítendő támogatást költségvetési forrásból.
A miniszter kiemelte, a 3 milliárd forintos állami támogatás segítségével 8,6 milliárd forint értékű beruházás valósul meg Magyarországon. Ezeknek köszönhetően 500 új munkahely jön létre országszerte.
Varga Mihály emlékeztetett arra, hogy a kormány 2010-ben az adósságcsapdából kiszabadulást és az új munkahelyek létrehozását tűzte ki legfontosabb céljául. A munka eredményként a bruttó hazai termék 2014-ben 3,7 százalékkal, majd 2015-ben 2,9 százalékkal növekedett.
„Vissza tudtunk kapaszkodni abba a csoportba, ahol korábban is voltunk. Magyarország sereghajtóból újra a visegrádi országok éltanulói közé tudta felküzdeni magát” – jelentette ki Varga Mihály.
A miniszter kiemelte, hogy az ország pénzügyi helyzete stabil. Az elmúlt hetekben több nemzetközi intézet is elismerte, hogy Magyarország sérülékenysége csökkent a legnagyobb mértékben a közép-európai régióban – mutatott rá.
Varga Mihály szólt a közép-dunántúli régió teljesítményéről is. Ez a régió Magyarország fejlettebb térségei közé tartozik, foglalkoztatási szintje a legmagasabb az országban, megközelíti a 68 százalékot, ami 4 százalékponttal magasabb az országos átlagnál.
Ismertette, hogy a megyei székhelyű gazdasági szervezetek 2015-ben 185,6 milliárd forint értékű új beruházást valósítottak meg, közel tíz százalékkal többet, mint egy évvel korábban. A beruházások csaknem kétharmada, 120 milliárd forint a feldolgozóiparhoz kötődött, amelyből 43 milliárd forintot tettek ki a járműipari vállalkozások fejlesztései.
A miniszter kitért Komárom-Esztergom megyére is, ahol a foglalkoztatottak száma 127 ezerről 136 ezerre nőtt 2010 és 2015 között. A munkában állók számának növekedése döntő részben a versenyszférában valósult meg, a közfoglalkoztatás keretében dolgozók száma nem éri el a 3 ezer főt a megyében – jelezte a tárcavezető.
Tóth Péter, a Lipóti Pékség cégcsoport tulajdonosa az MTI-nek elmondta, a társaság három év alatt közel egymilliárd forintot fordított a tatabányai sütőüzem fejlesztésére. A mostani 308 millió forintos bővítés 20 új munkahelyet teremt.
A cégcsoportnál közvetlenül 400-nál több ember dolgozik. Az alvállalkozókkal együtt közel 2000 embernek biztosít megélhetést a társaság, amelynek árbevétele 2015-ben megközelítette a 10 milliárd forintot. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Az Unilever 75 millió euró értékben fektet be Nyírbátorban
Új termékkategória és világszerte ismert szépségápolási márkák gyártási tevékenységét hozza…
Tovább olvasom >Kenyérkosárérték
A drasztikus változásokat hozó válságévek után 2023-ban a sütőipar költségeinek…
Tovább olvasom >A jelenlegi kapacitás többszörösét tudja majd a Posta új logisztikai központja
A Magyar Posta újabb mérföldkőhöz érkezett: az ügyfelei hatékonyabb és…
Tovább olvasom >További cikkeink
A brazil nap íze minden kortyban: új Single Origin kávét vezet be az OMV
Új taggal bővült az OMV kávékínálata: a VIVA Single Origin…
Tovább olvasom >Meghosszabbított határidővel, november 15-ig lehet pályázni a Tesco programjában a helyi fiatalok és közösségek jövőjére biztosított támogatásért
A nagy érdeklődésre való tekintettel a Tesco meghosszabbította a „Start…
Tovább olvasom >A legpiacképesebb e-kereskedők között a Praktiker webáruház
Újabb rangos elismerést kapott a magyar tulajdonú Praktiker webáruháza. A…
Tovább olvasom >