Alacsonyabb a belföldi málna termelői ára
Az Eurostat adatai szerint Magyarországon 2023-ban 180 hektáron termelték málnát, az éves termés 460–540 tonna között alakult az elmúlt években.

A málna termelői ára 23 százalékkal 2057 forint/kilogrammra csökkent (Fotó: Pixabay)
A KSH adatai szerint a friss málna behozatala (elsősorban Spanyolországból) 13 százalékkal 340,5 tonnára csökkent 2023-ban, a kivitele nem számottevő. Az idei év első öt hónapjában a friss málna beszállítása 116 százalékkal 322,5 tonnára nőtt az előző esztendő azonos időszakához képest. A KSH adatai szerint a fagyasztott málna behozatala 14 százalékkal 1,48 ezer tonnára, a kivitele 12 százalékkal 544,3 tonnára esett 2023-ban az előző évihez képest. Az idei év első öt hónapjában a fagyasztott málna importja 6 százalékkal 710,7 tonnára, a kivitele 43 százalékkal 146,4 tonnára csökkent az előző év hasonló időszakához képest.
Az AKI PÁIR adatai szerint a Budapesti Nagybani Piacon a belföldi málna a 22. héten jelent meg a kínálatban. A málna termelői ára 23 százalékkal 2057 forint/kilogrammra csökkent 2024 22–31. hetében az előző év azonos periódusához képest.
AKI PÁIR
Kapcsolódó cikkeink
Ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben
Országszerte ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben és…
Tovább olvasom >Hazánk újra mentes a magas patogenitású madárinfluenzától
Magyarország ismét madárinfluenzától mentesnek minősül az Állategészségügyi Világszervezet (WOAH) előírásai…
Tovább olvasom >Magyar agrárinformatikai cég hódít Malajziában
Malajziában indult el egy kiemelt zöldmezős agrárberuházás, ahol a magyar…
Tovább olvasom >További cikkeink
EM: tovább folytatódik a visszaváltási rendszer fejlesztése
Az előző év elejétől bevezetett rendszernek köszönhetően 2025 nyarára jelentős…
Tovább olvasom >Lassulás és áremelkedés egyszerre – így alakul a tejpiac nyáron
A tejágazatban egyszerre van jelen a nemzetközi árnövekedés és a…
Tovább olvasom >Újabb probléma hozhat élelmiszer-drágulást
Súlyos következményekkel járhat a latin-amerikai agrárszektorra nézve, ha az Egyesült…
Tovább olvasom >