Aki kérdez:
Feiner Péter
elnök, Országos Kereskedelmi SzövetségAz elmúlt időszakban a szakmát (gyártót és kereskedőt egyaránt) talán a leginkább a M.E.G.A. Trade-ügy kapcsán kirobbant botrány foglalkoztatta. A sajtóban és a különböző rendezvényeken is folyamatosan téma volt, hogy a kereskedők mennyiben hibáztathatók az ügy kapcsán, illetve mennyire kell legyenek felkészülve az ilyen és ehhez hasonló bűnözők támadásaira. A kereskedők nem ellenőrző hatóságok, nem rendelkeznek sem eszközökkel, sem jogosítványokkal arra, hogy a csalókat lebuktassák. A hamisított termékeket látva irreális az az elképzelés, hogy az üzletek, raktárak áruátvevői a nagy volumenű hamisított termékeket kiszűrjék.
Véleményem szerint a legálisan működő piaci szereplőknek közösen összefogva kell olyan megoldásokat kitalálniuk, amik segítségével a hatósági ellenőrzéseket megelőzve, illetve kiegészítve megfoghatók a csalók, hamisítók.
Ezzel kapcsolatban a kérdésem Boródi Attila ÉFOSZ ügyvezető elnökhöz a következő: Az élelmiszer-biztonság témájában milyen ötleteik vannak a hatékonyabb, jobb együttműködésre a kereskedelem és az ipar között?
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Adni Öröm! – nehéz sorsú embereknek gyűjtenek tartós élelmiszereket a SPAR-üzletekben
Elindult mától a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a SPAR Magyarország…
Tovább olvasom >Díjemelés a Magyar Postánál: ennyibe kerülnek majd a leggyakoribb postai szolgáltatások 2025-ben
A Magyar Posta célkitűzése továbbra is az, hogy hatékonyan és…
Tovább olvasom >Nébih: rénszarvasmotívummal ellátott kerámiatálat hívott vissza az LPP Hungary Kft.
A SINSAY márkájú, rénszarvasmotívummal ellátott kerámiatálat a termékről leváló fóliaréteg…
Tovább olvasom >