Agrárminisztérium: az ökológiai gazdálkodásnak is jelentős szerep jut az új Közös Agrárpolitikában
Az ökológiai gazdálkodásról megtartott éves ágazati szakmai napon a jelenlévők áttekintették a hazai ökológiai gazdálkodás aktuális trendjeit és kihívásait. A fókuszban ezúttal az Agrárminisztérium gondozásában napvilágot látott Nemzeti cselekvési terv az ökológiai gazdálkodás fejlesztéséért (ÖCST) című stratégiai dokumentum állt – ismertette szerdai közleményében az Agrárminisztérium (AM).

Az ökológiai gazdálkodásról tartottak ágazati szakmai napot
Az online térben megvalósult szakmai rendezvényt Feldman Zsolt, az Agrárminisztérium mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkára nyitotta meg. A közlemény szerint köszöntőjében kiemelte, hogy az ökológiai gazdálkodás hangsúlyos szerepet kap a magyar mezőgazdaságban, amit jól mutat, hogy az elmúlt időszakban megduplázódott az ökológiai gazdálkodásba bevont területek nagysága.
Az államtitkár elmondása alapján a hazai ökológiai gazdálkodást eddig hatékonyan segítette a Megújuló vidék, megújuló agrárium program 2021. évtől kibővített támogatási rendszere. Kiemelte ugyanakkor, hogy további tartós fejlődésre csak a piaci kereslet növekedése, valamint a tudásintenzív gazdálkodás elterjedése mellett lehet számítani. Ezért a Közös Agrárpolitika (KAP) következő programozási időszaka alatt az ökológiai gazdálkodóknak az áttérés és fenntartás támogatása mellett érdemes a feldolgozás, a termékpályás együttműködés, a minőségrendszerek és a tudásátadás fejlesztésére is pályázni.
Az új Nemzeti cselekvési terv rövid ismertetését követően Juhász Anikó agrárgazdaságért felelős helyettes államtitkár ismertette a Megújuló vidék, megújuló agrárium program tudásátadással kapcsolatos kormányzati céljait, amelyek megvalósítása elsősorban a 2023-tól induló KAP keretében valósul majd meg. Ezért részletesen bemutatta a hazai KAP Stratégiai terv agrár tudásmegosztási és innovációs rendszer (AKIS) részét. Kitért a tervezett képzési, tanácsadási és az innovációs beavatkozásokra, kiemelve, hogy ezek milyen feltételek mellett és hogyan szolgálhatják az ökológiai gazdálkodás fejlődését.
Emellett ismertette a tervezett hazai KAP Hálózat összetételét és szerepét is, amely a tervek szerint szintén hozzájárul majd a termelők zöld átállásának elősegítéséhez – tájékoztatott az Agrárminisztérium. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Magazin: Éder Tamás: „Az idei év a túlélésről fog szólni”
Az élelmiszer-ágazat szereplői számára az önköltségi árak növekedése jelentette a…
Tovább olvasom >AM: nagy érdeklődés övezte a mezőgazdasági kisüzemek támogatására kiírt pályázatot
A Vidékfejlesztési Program meghirdetett felhívásai közül az egyik legsikeresebbnek a…
Tovább olvasom >A kertészet kiemelt termékpálya a jövőben is
Jelentős fejlődési lehetőség előtt áll a kertészeti hajtató ágazat, azon…
Tovább olvasom >További cikkeink
Debrecen lesz a Tiszafüredi Halasnapok díszvendége
Debrecen lesz a július 7. és 10. között zajló Tiszafüredi…
Tovább olvasom >Szombaton rendezik meg az idei tiszacsegei halászléfesztivált
Ezreket várnak szombaton a csegei Tisza-partra, ahol immár tizennegyedik alkalommal…
Tovább olvasom >AM: megkezdődött a 41. Országos Borverseny
A borászok kiválóan alkalmazkodnak a változásokhoz, úttörői a mezőgazdasági újításoknak,…
Tovább olvasom >