A videós hirdetések vásárlásra buzdítanak
Egy frissen megjelent kutatás szerint az idei ünnepi szezonban a videós hirdetések 48%-kal több eladást generálnak, mint statikus társaik az USA-ban. A VidMob tanulmányozta az on- és offline kereskedők Facebook, Instagram, Facebook Messenger és Facebook Audience Network hirdetéseit és azok hatását a karácsonyi bevásárlásra az utóbbi 2 év utolsó negyedévében.
A vállalat meglátásait több mint 8 000 hirdetés elemzésére alapozza, amit 35 kereskedő 429 ünnepi kampányában alkalmaztak. A tanulmányt a Mobil Marketer elemezte és közölte szeptember 29-én.
Időtartam és hívószavak
A videós hirdetések időtartama kulcsfontosságú a sikeres eladásokhoz. A 10-15 másodperces spotok a nyerők, hiszen 19%-kal nagyobb értékesítést generálnak, mint az átlag hosszúságúak, 12%-kal többet, mint a 16 másodpercnél hosszabbak és 184%-kal többet, mint a leggyengébben teljesítő 1-5 másodperces verziók.
Ami a kreatívot illeti, az első 3 másodpercben szöveget is megjelenítő hirdetések 46%-kal magasabb eladási számokat produkáltak, mint a szöveg nélküliek. Az angol „shop” (vásárolj) szó megjelenítésével átlagosan ötször annyi vásárlást generáltak, mint a „get” és „find” (vedd, találd) szavakkal.
![A meglepetés hat a videós hirdetésekben](https://trademagazin.cdn.webgarden.io/wp-content/uploads/2020/10/Video-ads-Surprise.jpg)
A meglepetés ereje hat leginkább a videós hirdetések első másodperceiben
A VidMob tanulmány más kutatásokra hivatkozva kiemeli, hogy a pandémia idején 360%-kal megugrott azoknak a videóknak a hatása, amik az első 3 másodpercben a „meglepetés” emócióra építenek. A „boldogság” érzékeltetése viszont 64%-kal visszavetette az értékesítést, rámutatva ezzel, hogy erre most nem volt vevő a közhangulat. A megnyugtató és természetet bemutató reklámok jól szerepeltek. A szezonra a hagyományos ünnepi témák visszatérését, az ünnepi hangulat, a család és barátok bemutatását várják a szakértők, a pandémia és a szociális távolságtartás ellenére.
Mobil promóciók mozgatják az ajándékvásárlást
Bár összességében a kereskedelmi hirdetésekre szánt költések idén éves viszonylatban globálisan 8,1%-kal visszaestek, az e-kereskedelmi hirdetések várhatóan 18,3%-os növekedéssel zárják majd az évet. A VidMob tanulmánya szerint a digitális reklám kulcs szerepet játszik a márkák és kereskedők idei ünnepi promóciós tevékenységében. Kiemelten népszerűek lesznek a nem túl rövid, márkatörténetet elmesélő változatok.
A rövidebb videók nem az értékesítés ösztönzésére, sokkal inkább a márkaismertség növelésére alkalmasak a közösségi médiában, például a Facebookon.
Az Egyesült Államokban az e-kereskedelem a második negyedévben már a teljes kereskedelem 16%-át tette ki, a Census Bureau jelentése szerint. Az utolsó negyedévre optimista várakozással tekintenek, bár a munkanélküliség az utóbbi 8 év legmagasabb számait mutatja, mégis az annyira jellemző ünnepi utazások világjárvány miatti elhalasztására számítanak, ami felszabadítja a kereteket az ajándékvásárlásra.
![Ünnepi hangulat digitálisan](https://trademagazin.cdn.webgarden.io/wp-content/uploads/2020/10/Video-ads-Season.jpg)
Digitális reklám és ünnepi hangulat
Kapcsolódó cikkeink
EU-USA vámháború: a vám rossz a cégeknek, még rosszabbak a fogyasztóknak
Az Európai Bizottság elnöke, Ursula von der Leyen sajnálatát fejezte…
Tovább olvasom >Tojáshiány az Egyesült Államokban: Korlátozásokat vezettek be a nagyobb kiskereskedelmi láncok
Az Egyesült Államokban egyre nagyobb problémát okoz a madárinfluenza-járvány, amely…
Tovább olvasom >A világgazdaság nyugati és keleti blokkra szakadása rengeteg veszéllyel jár
A világgazdaság nyugati és keleti blokkra szakadása olyan méretű károkat…
Tovább olvasom >További cikkeink
KSH: januárban 5,5 százalékkal haladták meg átlagosan a fogyasztói árak az előző év azonos hónapi értékeket
2024. januárhoz viszonyítva az élelmiszerek ára 6,0 százalékkal nőtt, ezen…
Tovább olvasom >Nagy Márton: A januári magasabb fogyasztói árszint átmeneti jelenség
Nagy Márton szerint elfogadhatatlan a magas élelmiszerinfláció, a kormány minden…
Tovább olvasom >NGM-szóvivő: január utolsó napjaiban már korrigáltak az árak
A KSH közlése szerint 2025. januárban a fogyasztói árak átlagosan…
Tovább olvasom >