A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége is ott volt a B20-on
A VOSZ (Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége) Társelnöke, Kovács Patrik vezette az OECD üzleti delegációját a G20 üzleti csúcsán, a B20-on. Az Indonéziában megtartott rendezvényen a világ 20 legnagyobb gazdaságának legjelentősebb üzleti
szereplői és vállalatai vettek részt, az előadók között pedig felszólalt Elon Musk, a Tesla alapítója, Claus Schwab a Világgazdasági Fórum alapítója, Anne Hathaway színész és ENSZ Női Nagykövet, a Világbank vezetői, de az üzleti csúcs résztvevője volt Indonézia és Korea Elnöke, valamint Ausztrália és Kanada Miniszterelnöke is.
A B20, azaz Business20 üzleti csúcs a világ egyik legrangosabb eseménye az üzleti életben, hiszen a világ GDP 80%-át termelő 20 legnagyobb gazdaság üzleti krémje vesz részt rajta, de nagyon fontos tudni, hogy ez nem csupán egy konferencia, hanem a G20 csúcsot megelőzően a B20 keretében egy egész éven keresztül munkacsoportokban zajlik a munka, melynek eredményeként fontos ajánláscsomagok születnek, amiket a G20 országok politikai vezetői megtárgyalnak átvesznek, vagy beillesztenek a saját politikai és szakpolitikai rendszereikbe.
Az Indonéz B20-on született 25 ajánláscsomag 15 iparágra terjed ki, 1200 globális és meghatározó vállalat felsővezetője vett részt kidolgozásukban 350 ülés éstöbb, mint 2000 munkaóra befektetésével. A VOSZ az egytelen magyar szervezet, mely a szakmai munkában részt vesz immár három éve, ugyanis Kovács Patrik, a VOSZ Társelnöke a Digitalizációs és KKV munkacsoport munkáját segíti tagként és részt vett már a Saudi-Arábiai, az Olasz és az Indonéz B20 ajánláscsomagjainak elkészítésében is.
Óriási megtiszteltetés, hogy idén a OECD Gazdasági Tanácsadó Testülete KKV Bizottságának Elnökeként és egyben a VOSZ Társelnökeként magyar vezetése lehetett annak az üzleti delegációnak, melynek keretében számos komoly üzleti szervezet és nagyvállalat vezetői utaztak ki az indonéz fórumra, így közelebb hozhattuk a magyar vállalkozókat ehhez a magas szintű nemzetközi kapcsolatrendszerhez – fogalmazott Kovács Patrik.
Összefoglalva, három kulcsfontosságú prioritást fogalmazott meg a világ üzleti közössége a G20 vezetőknek átnyújtott hivatalos záródokumentumban. A G20 csúcson a világ vezetőinek asztalára kerülő és megtárgyalandó dokumentum sürgeti a vezetőket:
1.) az innováció előmozdítására, mely kiemelten fontos a méltányos válság utáni növekedés beindítása
érdekében,
2.) a fenntartható fejlődés elősegítése, kiemelt fókusszal a KKV-k és a kiszolgáltatott csoportok segítésére, és 3.) ösztönözzék a széleskörű és sokrétű szereplőt érintő együttműködést a fejlődő és a fejlett országok gazdaságai között annak érdekében, hogy ellenállóbb és fenntarthatóbb gazdaságot építhessünk
és 3.) ösztönözzék a széleskörű és sokrétű szereplőt érintő együttműködést a fejlődő és a fejlett országok gazdaságai között annak érdekében, hogy ellenállóbb és fenntarthatóbb gazdaságot építhessünk.
Kapcsolódó cikkeink
Lélegzethez jutottak a kisbenzinkutak
Határozott fellépésre és kölcsönös tárgyalókészségre volt szükség ahhoz, hogy kisbenzinkutak…
Tovább olvasom >Megtartották a 25. jubileumi Magyar Vállalkozók Napját
Jubileumi, 25. alkalommal rendezték meg a Magyar Vállalkozók Napja ünnepséget…
Tovább olvasom >Európai Kereskedelem Napja: átalakul a szektor
Huszadik alkalommal rendezték meg az Európai Kereskedelem Napját, amelyen a…
Tovább olvasom >További cikkeink
Digitális formában is elérhetővé válik a SZÉP-kártya 2025-től
2025. szeptember 1-jétől jelentős változás lép életbe a SZÉP-kártya felhasználásában:…
Tovább olvasom >Prémium legyen, de fenntartható is – a legifjabb generáció elvárásai
A kiskereskedelmi szereplők kénytelenek lesznek egyre nagyobb figyelmet fordítani fenntarthatósági…
Tovább olvasom >Fél év alatt 100 millió forint felajánlást tettek karitatív célokra a fogyasztók a kötelező visszaváltási rendszer révén
A hat hónapja kezdődött és a mindennapok szerves részévé vált…
Tovább olvasom >