Turisztikai világkonferencia Madridban
A jelenlegi geopolitikai feszültségekkel teli helyzetben még hatékonyabb és szorosabb együttműködéssel kell kiaknázni a turizmus mint a „béke iparága” nyújtotta lehetőségeket, amely az európai közösség szociális és gazdasági válságára is hatásos válaszokat képes adni – hangsúlyozta Ujhelyi István európai parlamenti képviselő, az uniós parlament közlekedési és turisztikai szakbizottságának alelnöke, az ENSZ Világturisztikai szervezetének (UNWTO) madridi konferenciája kapcsán kiadott közleményében pénteken.
A konferencián Taleb Rifai, az UNWTO főtitkára kiemelte, hogy a globális kihívások, illetve a közelmúltbeli terrortámadások miatt fontos, hogy a turisztikai szakma is elgondolkozzon azon, hogy a további fejlődéshez hogyan tudja fenntartani a biztonságos és zavartalan utazás lehetőségét.
Felmérések szerint az elmúlt év terrortámadásai körülbelül egymilliárd dolláros bevételkiesést jelentettek az európai turizmusnak. Annak a szektornak, amely közvetett és közvetlen módon huszonötmillió embert foglalkoztat Európában, és amely az Európai Unió GDP-jének közel tíz százalékát termeli meg.
A Turizmus és biztonság címmel rendezett nemzetközi turisztikai vásárral (FITUR) is egybekötött találkozón Ujhelyi István kiemelte, hogy az elmúlt év tragikus eseményei nemcsak Európában, de a magyar turizmusban is érezhető hatással voltak. Tavaly több mint 455 millió turista érkezett az európai kontinensre, ugyanakkor a legfrissebb adatok szerint körülbelül három százalékkal csökkent a külföldi vendégéjszakák száma tavaly novemberben az előző évihez képest a magyarországi szálláshelyeken. Brüsszelben pedig tizenöt százalékos volt a turisztikai visszaesés – tájékoztatott közleményében az MSZP politikusa.
„A terrorfenyegetettség világszintű megerősödése idején még nagyobb szükség van a turizmusra, mint a béke iparágára. A gazdaságilag is kiemelten fontos szektor fenntartható fejlődéséhez és megvédéséhez pedig szorosabb együttműködés kell az európai intézmények és a tagországi kormányok között” – tette hozzá a szocialista EP-képviselő. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Turisztikai Világszervezet: a nemzetközi turizmus visszaállt a koronavírus-járvány előtti szintre
A nemzetközi turizmus visszaállt a koronavírus-járvány előtti szintre, miután a…
Tovább olvasom >Csökkent a FAO globális élelmiszerár indexe decemberben
Az élelmiszer-alapanyagok árának globális mutatója csökkent decemberben, köszönhetően cukor alacsonyabb…
Tovább olvasom >Biodiverzitás Konferencia: 300 milliárd euró kárt okoznak évente a Földet sújtó szárazságok
A világot sújtó szárazságok évente mintegy 300 milliárd euró, vagyis…
Tovább olvasom >További cikkeink
Fenntarthatóság és természetvédelem egy nagyberuházásban
Az idén tavasszal nyíló Le Primore Hotel & Spa nemcsak…
Tovább olvasom >Valentin-napi gasztronómiai kaland Gianni Annonival a Candy szervezésében
Egy igazán különleges desszertkészítő élményre invitálta a gasztronómia szerelmeseit a…
Tovább olvasom >Ki vagy, ha mogyorót ennél? – A nap videója
Akár a Snickers őse is lehetne az ázsiai mogyorós édesség,…
Tovább olvasom >