A technikai szünet nem jelenti a nyitva tartás módosítását
A nyitvatartási idő alkalomszerű megszakítása nem tekinthető a nyitva tartás módosításának, ezért külön bejelentést nem igényel – mutatott rá a Legfelsőbb Bíróság.
Az ügy felperese egy éjjel-nappal nyitva tartó nagyáruházban működő postán akart a késő esti órákban hivatalos, határidős küldeményeket feladni, ám az áruház bejáratánál tábla jelezte, hogy technikai okokból – a pénztárgépek átállítása miatt – zárva tartanak. A kuncsaft szabálysértési, fogyasztóvédelmi eljárást kezdeményezett, kifogásolván, hogy a zárva tartásról csak a helyszínen értesülhetett.
Az ügy végül a Legfelsőbb Bíróságot is megjárta. A legfőbb bírói fórum kifejtette: az üzlet nyitvatartási idejét a törvény figyelembevételével a kereskedő állapítja meg, és köteles azt bejelenteni az illetékes jegyzőnek. Bejelentési kötelezettség terheli akkor is, ha a nyitva tartást módosítja. Az adott ügyben az volt a vizsgálat tárgya: a nyitvatartási idő megváltoztatásának tekinthető-e az üzlet egyszeri, néhány órás, technikai okból történő bezárása. A Legfelsőbb Bíróság egyértelmű nemmel válaszolt. A változást csak akkor kell bejelenteni, ha ezt követően a nyitva tartás folyamatosan eltér a korábbitól, nem csupán néhány órára vonatkozik – írja a Világgazdaság Online.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Fogyasztóvédelmi kiválóságok díjazása: elismerték a 2024. év legjobbjait
Az idei év kiemelkedő fogyasztóvédelmi referensei és különdíjazottjai vehették át…
Tovább olvasom >KSH: az ipari termelés 0,2 százalékkal mérséklődött októberben
Októberben az ipari termelés volumene 0,2, munkanaphatástól megtisztítva 3,1 százalékkal…
Tovább olvasom >A technológiai fejlődés és az üzleti utazások
Az International Workplace Group (IWG) – a hibrid munkamegoldások piacának…
Tovább olvasom >