A társadalmi mobilitási kampányt indít a brit Co-op az „osztályplafon” áttörése érdekében
A brit Co-op fel kíván lépni az ún. osztályplafon áttöréséért, mivel egy új kutatás szerint sokan úgy vélik, hogy származásuk határozza meg, mit érnek el az életben.
A Co-op megbízásából az ICM által végzett kutatás több mint 8500 fő megkérdezésével zajlott, és a társadalmi mobilitással kapcsolatos tapasztalataik, esélyeik és hatásuk felmérésére irányult az Egyesült Királyságban élő fiatalok és felnőttek körében.
A brit felnőttek közel egyötöde (17%) úgy véli, hogy származása, akcentusa vagy társadalmi státusza miatt maradt le egy állásról, egytizedük (10%) pedig azt állítja, hogy akcentusa miatt csúfolták. Ennek következtében egynegyedük (26%) változtatta meg megjelenését egy állásinterjú kedvéért, és egytizedük (11%) módosította azt, ahogy a munkahelyén megnyilatkozik.
A fiatalok több mint kétötöde (41%) úgy véli, hogy társadalmi-gazdasági hátterük határozza meg, hogy mit érnek el az életben.
A Co-op a társadalmi mobilitással foglalkozó, alulról szerveződő jótékonysági szervezettel, a Making the Leappel közösen vállalta, hogy megragadja az alacsonyabb társadalmi-gazdasági hátterű személyek nézeteinek és tapasztalatainak sokféleségét.
A kutatás fényében a Co-op a társadalmi mobilitást elősegítő kilencpontos üzleti tervet vezet be, amely magában foglalja egy belső társadalmi mobilitási munkacsoport létrehozását, amely a kutatás eredményeit dolgozza fel, és 2024 júniusában jelentést tesz a kollégáknak.
A Co-op az Egyesült Királyság kormányával is együtt kíván működni annak érdekében, hogy a „társadalmi-gazdasági háttér” védett információnak minősüljön, amely ugyanolyan fontosnak tekintentő, mint a nemi és etnikai hovatartozás és a fogyatékosság.
Kapcsolódó cikkeink
Vonzások és választások
Az Eventrend cégcsoport 2024 végén reprezentatív kérdőíves kutatást végzett közel…
Tovább olvasom >Vegyes érzelmekkel viszonyulnak a magyarok a humanoid robotokhoz
Januártól 12–14 millió forintos áron már Magyarországon is elérhetők a…
Tovább olvasom >A fiatalok és idősek a legboldogabbak, a negyvenesek a legboldogtalanabbak – KOMETA kutatás a boldogság világnapjára
A magyarok 54 százaléka boldog vagy többször az, mint boldogtalan…
Tovább olvasom >További cikkeink
Komoly veszélybe kerülhetnek a magyar élelmiszergyártók az árrésstop miatt
Az árrésstop bevezetése nyomán eddig szigorúan titkolt információk kerültek nyilvánosságra:…
Tovább olvasom >Zsigó Róbert: az árrésstoppal érintett élelmiszereknek átlagosan 17,7 százalékkal csökkent az ára
Az árrésstop egy hete lépett életbe, az érintett élelmiszereknek átlagosan…
Tovább olvasom >NAV: a webáruházak sem bújhatnak ki a kiskereskedelmi adó megfizetése alól
A kiskereskedelmi adót a webáruházaknak is fizetniük kell, ha az…
Tovább olvasom >